Sara Planting Historische Vereniging Callantsoog op 13-04-2007 Opening. Met een hartelijk welkom opent onze viee-voorzitter Dries Blokker de vergadering. Hij leest een stukje voor uit het boek 'Bijzondere mensen, bijzondere zerken' van Jan Bremer. Als spreker zal deze avond optreden de heer D. Aten van Hoogheemraadschap Edam. Bericht van verhindering: de heer C. Klaver, Rotterdam. Notulen jaarvergadering 2006. Worden goedgekeurd. In- en uitgaande post. Brief van de gemeente met de vraag of onze vereniging zich zou wil len inzetten een gedenksteen op het kerkhof te plaatsen als herinnering aan het feit dat in 1907 het lichaam van de heer Spijker, van de gelijknamige auto fabriek, nabij Callantsoog aanspoelde en hier is begraven. We hebben de leden laten stemmen en unaniem was er geen draagvlak voor. Wij zullen dit aan de gemeen te laten weten. Penningmeester. Gré Bregman presenteert jaarcijfers en begroting. De heer Tiebie vraagt naar het hoge batige saldo; dit komt door nog niet betaalde folders, dat is om de twee jaar. In de begroting is opgenomen een bedrag van 2000-, dat wij aan Callinger Erfgoed wil len schenken als bijdrage in de hoge restau ratiekosten van het zomerhuis. We vragen de leden of ze akkoord gaan. Unaniem. Waarop Tiebie hartelijk bedankt en zegt dat zijn le ven er weer beter uitziet. De heer Van Gosliga prijst de penningmeester en maakt tevens de opmerking dat het kerkhof er keurig uitziet. Gré bespreekt even de automatische incasso; in het najaar meer er over. Kascommissie. Mevrouw Wil Schutter doet verslag en alles is in orde bevonden. Zij neemt afscheid en krijgt als dank een bos bloemen. In haar plaats komt de heer Wim van der Ham. Bestuursverkiezing. Suze Vriesman verlaat het bestuur. Dries memoreert dat Suze's aan pak van zaken altijd duidelijk was en dat ze veel werk heeft verzet. Hij bedankt haar en we vinden het jammer dat ze niet aanwezig is. De bloemen en de enveloppe worden thuis bezorgd. Gelukkig wil Lammie de Ruiter haar plaats in het bestuur innemen. We zijn daar blij mee. Ook Wim Zeeman gaat ons verlaten nadat hij, zo hij zelf vertelt, deel van het be stuur is geweest vanaf 1989 en altijd met ple zier. Dries herinnert aan de Dorpsfilm en voor al al het werk aan de ledenadministratie. Heel hartelijk dank voor alles en hij ontvangt een enveloppe en een 'Schatlcistje'. Cor Spijker zijn tijd zit er ook op, maar hij blijft nog drie jaar. Werkgroepen. De Molen. Dries roept onze molenaar Cees Zwaan naar voren. We zijn blij dat hij hersteld is en we zijn molenaars-jubileum, dat we in het najaar wilden vieren, nu kunnen waarne men. Hij stelt dat Cees een prima molenaar is en hoopt dat hij het nog jaren zal kunnen doen. Hij overhandigt een taart in de vorm van een molen. Daarna geeft Cor hem een tel ler voor de molen. Als die aangesloten is door monumentenwacht, wordt per omwenteling een bedrag afgerekend door Nuon. Kees Scha- gen, die de molen heeft nagelopen tijdens Cees zijn ziekte, wordt bedankt en ontvangt bloemen. Kees antwoordt: "Het is m'n hobby en ik heb het graag voor Cees gedaan." De Clock. Lammie de Ruiter doet het woord. Alles gaat goed, alleen wordt het vertrek van Janny Provily duidelijk gevoeld, zij weet zoveel over de geschiedenis van Callantsoog, maar voor moeilijke vragen wil ze nog altijd helpen. We hopen dat ze dat nog heel lang kan blij ven doen. Ook Herman Bloem wordt bedankt, daar hij weer bereid is om te helpen met de correctie van 'de Clock Callinger Erfgoed. Guus Zeeman doet ver slag. De werkers zijn vanaf dit jaar niet op za terdag maar op woensdagmorgen in de Boer derij bezig. Er is een slaapkamer ingericht en de geschiedenis, kaarten en foto's zijn nu in het achterom uitgestald. Er is deze winter veel binnen en buiten geschilderd. De Boerderij is schoongemaakt en klaar voor een nieuw sei zoen. Excursie. Cor Spijker vertelt hoe de dag zal verlopen en dat er nog plaats is. Tijdens de ver gadering geven zich nog enkele leden op. Rondvraag. Kees Schagen meldt dat zijn mo len (Zuider G) te bezichtigen is vanaf nu tot en met de molendag. -26.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2007 | | pagina 6