Het 'MotwkuW toen kochten ze het huis aan de Schoolweg en kon Corrie haar geluk niet op, zo droog was het en zo gezellig, je keek zo het dorp in. Hendrik Meijer was Piet zijn opvolger. Die kwam wel eens vragen: "Hoe had jij dat met die boeren?" "Nou, schei maar uit," zei Piet dan, "niet gemakkelijk." Maar Hendrik Meijer was veel laconieker. Als een boer Meijer bel de en zei: "We hebben geen water," zei Henk, "Kom maar met een emmertje, ik heb zat." Maar Piet was blij, dat hij weer lekker aan het strand kon werken. En Corrie had ook hele maal haar draai gevonden. Ze werkte in 'Huys ten Oghe' en nadat zij nog een dochter Engelien gekregen had, nam ze die gewoon mee, die zat heerlijk bij Hendrik Kooger op schoot. En na het overlijden van Piet, woont ze zelf alweer jaren in het nieuwe 'Huys ten Oghe', waar ze ook vele vrijwillige taken op zich genomen heeft. En ging ze jaren naar 'Magnushof voor bezoekjes aan oude Callantsogers. Altijd is ze bezig voor anderen, maar dat geeft natuurlijk veel voldoening. Dymph Molenaar Hendrik komt uit een groot gezin met der tien kinderen. Ze woonden in Schoonoord, in de provincie Drenthe. Vader Meijer zat bij de werkverschaffing bij gebrek aan een echte baan en verdiende negen gulden in de week, per persoon dus zestig cent om van te leven! Nu niet meer voor te stellen. Hendrik kwam als jonge man naar deze contreien en hoopte een beter bestaan op te bouwen. Hij kon aan de gang als losse arbeider in de Wieringermeer en belandde later in de aannemerij, eerst bij de firma De Koning (Opmeer), vervolgens bij de firma De Jong ('t Veld). In de Anna Paulow- na Polder ontmoette hij zijn vrouw Freekiena Hemmes. Zij was één van de twaalf kinderen uit dat grote gezin en woonde aan de Midden weg. Hij kwam er af en toe overhuis om een bakkie koffie en zo leerden ze elkaar kennen. Haar vader was arbeider, ook daar was het be paald geen vetpot. Hendrik en Kienie trouwden in de Polder en betrokken het Molenhuis in 1957. Hij kwam in dienst bij het Waterschap Polder Callantsoog, werd onderhoudsman van het gemaal en zorg de voor de doorstroming en de waterstand van het Molenwater en de poldersloten. Dat bete kende onder andere kroos verwijderen bij het gemaalrooster, sloten schoon houden, pijpen steken in de walkanten voor drainage en dui kerbuizen plaatsen. Het huis was bepaald geen luxe villa. Oud, vochtig en tochtig, geen stromend water. Bui ten het bekende houten huissie als toilet. Er was een moestuin. En veel ruimte om het huis zo midden in de landerijen. Hun water haal den ze uit een regenput. Het polderbestuur beloofde waterleiding aan te laten leggen en voor een nieuwe w.c. te zor- Het gezin Meijer woonde 16 jaar in het Molenhuis. Hendrik Meijer (84) woont tegenwoordig aan de Dennenweg. Bij een bakkie koffie met een roze koek raken we aan de praat en bekijken we foto's van vroeger. Je hoort nog goed aan zijn accent dat hij uit Drenthe komt. Het bandrecordertje doet ondertussen z'n werk. Hendrik in functie bij het gemaal. Foto Familie Meijer. -23.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2007 | | pagina 3