Burgertalen Kutim'wiqim 80 jaar Sita Schenk en Dick Leguit Michiel Vries werd de eerste voorzitter, de an dere bestuursleden waren Jac. Kossen, penningmeester Jan Sleutel Pzn., secretaris Gert Posch, 2e secretaris Jan Biersteker, vice-voorzitter Een paar grepen uit het huishoudelijk regle ment: voormalige gemeente Callantsoog en later ook na de samenvoeging in de gemeente Zijpe. Na de gemeentelijke herindeling werd samen werking gezocht en gevonden met Zij per Be lang. De naam werd toen BKV Zijpe Callants oog. De familie Vries-Jimmink is nog steeds lid en mevrouw Vries bezoekt nog trouw de fractie vergaderingen, die eenmaal per maand gehou den worden. Steeds in een ander dorp, om de burgers, waar de partij voor staat de mogelijk heid te geven de vergaderingen bij te wonen. Mevrouw Annie Vries-Jimmink en Klaas Bos zijn bij het 75-jarig bestaan benoemd tot ere leden van de vereniging. Bij het 80-jarig bestaan werden Dick Leguit (nog steeds actief binnen de vereniging) en de voormalige voorzitter Wim Kramer tot erele den benoemd. Natuurlijk zijn er nog veel meer mensen, die zich in de loop van de 80 jaar ingezet hebben voor de BKV, maar om ze allemaal te noemen, gaat niet. De huidige raadsfractie bestaat uit: Hans Kro ger, fractievoorzitter: Hans Nieman, Carla Rampen, Sita Schenk. Wethouder voor de BKV is Piet Morsch. Bekende namen uit de oude doos zijn Gert Sleutel, wethouder, Gert de Vries, voorzitter, Jaap Buis, fractievoorzitter, en als wethouder Dick Leguit en Jaap Stam. De wethouder die de langste staat van dienst heeft, is Klaas Bos, hij was wethouder in de Op 1 januari 1927 kwamen bij Michiel Vries, wonende in het uiterste puntje van de gemeente Cal- lantsoog, namelijk op de hoek van de Callantsogervaart en de Rijksweg (nu N9), enkele mensen bij elkaar, te weten Jan Sleutel en Jan Biersteker, om een plaatselijke partij op te richten met het doel om deel te nemen aan de eerstvolgende Gemeenteraadsverkiezingen. De naam werd BURGERLIJKE KIESVERENIGING, later BURGER KIESVERENIGING, of afgekort BKV. De vereniging stelt zich ten doel: A. het verkiezen van leden voor de Gemeenteraad, die de belangen der gemeente behartigen. B. De leden zijn aangaande de verkiezingen voor de Tweede Kamer en Provinciale Staten, vrij in hun keuze van stemmen. De leden betalen jaarlijks een contributie van min stens f 0,50. Ter bestrijding der onkosten is het bestuur gemach tigd om de contributie over twee jaar tegelijk te hef fen (dit in verband met de verkiezingen die om de 4 jaren plaatshebben). Het kaartsysteem van de partij is al jaren niet meer in gebruik. BKV ook na 80 jaar nog steeds actief. Zelfs in een sneeuwstorm! -40.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2007 | | pagina 20