NASCHRIFT BERICHT VAN DE PENNINGMEESTER Gré Bregman-Bakker Tijdens de onlangs gehouden Voorjaars vergadering van de Historische Vereniging Callantsoog (vrijdag 13 april) heb ik als pen ningmeester van uw vereniging een pleidooi gehouden voor het innen van de contributie middels automatische incasso. De vergadering was hier onverdeeld positief over! De kenmerken van automatische incasso: Als bestuur juichen wij het toe wanneer u als lid van onze vereniging hier positief te genover staat! Wij hopen in de volgende Clock (nr.3) een machtigingsformulier te kunnen bijsluiten en zullen u hierover nader informeren. Guus Zeeman Waarschijnlijk toen genoteerd door ene Dirk Burgers. Walschot spermaceti, vetachtige stof uit de grote kop en andere holten van een potvis. Bij een levend dier is het vloeibaar. Een grote walvis levert wel 5000 kg wal schot. Een initiatief hiertoe zou genomen kunnen worden door de gemeente Zijpe, de Historische Vereni ging of de Hilversumse Historische Kring 'Alber- tus Perk'. Het zou de herinnering aan Hendrik Jan Spijker levend houden. Naar aanleiding van de suggestie van de heer Brou wer ontving de Historische Vereniging in april een brief van het college van Burgemeester en Wethou ders van Zijpe. B W staan niet afwijzend tegen over plaatsing van een herinneringsmonument in 2007 voor de heer H.J. Spijker op het kerkhof van Callantsoog, maar vragen of de Historische Vereni ging dit initiatief van de heer Brouwer wil onder steunen. De Historische Vereniging Callantsoog staat even min afwijzend tegenover dit initiatief. Maar bestuur en leden zijn van mening dat de plaatsing van een gedenksteen of plaquette (met alle daaraan verbon den en niet-gelimiteerde kosten), niet op de weg ligt van de Vereniging. Eerder, omdat koopgraf 110 opnieuw is uitgegeven, op de weg van de gemeen te. Een goede plaats voor een gedenksteen zou zijn de zgn. 'drenkelingenhoek', aan de noordwestkant naast de kerk. Dit gedeelte van het kerkhof zou ook in de toekomst gereserveerd kunnen worden voor drenkelingen. Namens het bestuur, Dries Blokker. Snelle en foutloze inning van de contributie Eenvoudige en overzichtelijke administratie Aanzienlijk lagere bankkosten Niet onnodig aanmanen Voor u/qel&zm/ "1641. Den 5 October is alhier op de Strant van Callantsoog een Walvis gestrand en aangespoeld (die Mecroeephale genaamd wierde) omtrent het Buizegat (strandgeul tussen Callantsoog en Huisduinen. De Zanddijk verbond Cal lantsoog en Huisduinen al), hij was 68 voe ten, hij spoog veel vet (sic!) op 't Strant. Die hem kogte wiste de Hersenen daar uit te halen, die al te malen als Honingraden aan malkander lagen, die rajineerde met een looge van kalk gemaakt, en doe hadde hij de schonste Sperma Ceti walschot, witte amber, voor bereiding van kaarsen), die men in de Apo theek kon vinden, en kreeg daar zeer veel geld van." wrallj OF THE 5Q.UIHERN"0CE7WS /3 - vhtkw.zs C -39.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2007 | | pagina 19