Nieuw-Ui de- M oueMUtboerderif Guus Zeeman In een andere ruimte is een wandvitrine inge richt met attributen die gebruikt werden bij een boerenbruiloft. Daarin o.a. de zelfgemaak te bruidsjurk van Rie van Zoonen-Swaerts en ook foto's van haar bruiloft. Zo mogelijk werd de bruiloft thuis gevierd, sigaren, jenever, ad- volcaat en boerenjongens waren dan rijkelijk aanwezig. Het achterom is nu ingericht als geschiede niskamer, met dit jaar een mini-expositie van 'Callantsoog in kaart'. Een vijftal reproducties van oude kaarten van dit gebied zijn te zien. De oudste van 1532 gemaakt door Jan van Sco- rel, een illustratieve kaart met vele figuurtjes. De afgebeelde garnalenvisser zou men nu ook nog tegen kunnen komen. En zo als het altijd is bij bestudering van oude kaarten, je ontdekt telkens weer iets nieuws. Ga eens kijken! Voor de kleine vitrine in het achterom wordt nog gezocht naar een exemplaar van een brief opener, met daarop een kleine 'Visserman'. Hebt u er nog eentje thuis liggen en wilt u hem voor een paar maanden in bruikleen ge ven? Sara Planting is blij met uw telefoontje. Vpvf olc K/ OOUirtZ! Mooij De museumboerderij 'Tante Jaantje' begint aan een nieuw seizoen. De inrichting is dit jaar wat veranderd. De slaapkamer is in de stijl van de jaren dertig van de vorige eeuw ingericht. De ouderen onder ons zullen zich weer de logeerpartijen herinneren bij hun grootouders. Het eiken ledikant met het zelf gehaakte sprei en de toilethoek met lampetkan en de wandversieringen laten zien hoe het toen was. Weer een hele oude foto. De boerderij was van Piet Mooij (van Teunis). Links daarvan het vroegere arm huis. De boerderij, waarin Langeveld een groente zaak had, is enkele jaren na de oorlog gesloopt. Er werd op die plek een woon/winkel-spul gebouwd. Deze deed eerst dienst als melkzaak (Boeder), toen als groentezaak (Stekelenburg) en daarna als bloe- menzaak (Astrid Bakker). Het armenhuis is in de dertiger jaren verbrand. De foto geeft een goed beeld hoe er vroeger ge werkt werd. Veel mankracht ondanks de 'hulp' van een stoommachine die middels lange, brede riemen de 'dors- lcas' (dorsmachine) aandreef. Tussen door had iedereen nog wel even tijd om 'naar het vogeltje' te kijken. Links, met juk, jonge Teuntje Mooij (de Knuppelaar), rechts van hem op de grond staande de eigenaar Piet Mooij, boven hem met donker vest (ouwe) Teun Mooij. Uiterst rechts de zuster van de gebroeders Teun en Piet. Zij was wat gehandicapt en liep doorgaans met een zwabber/bezem onder haar arm. Als er lezers zijn die meer over deze foto kun nen vertellen, graag een berichtje aan de re dactie van de Clock. -35.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2007 | | pagina 15