De, verhuizers Nel Rentenaar-Bakker Sommige mense henne toch zo redderig, dat zal ik rs efkes vertelle. Tante Soitje en ome Corgonge iemeslesten verhuize nei Spanbroek. Iederien weet wel dat verhuizen een harre klus is. Je zitte da genlang in de rommel en je moete om zoveul dinge denke, dat eer 't spul een end heb, hen je hèkof en hè je wel een week nodig om weer wat op asem te kommen. Nou, deer zatte de manne met hullie hande in 't heer. Wat nou? Goeie reid is duur. Maar ien van hullie, die altoid na- gal puur redderig was, heb toe net zolang loupe te stru- nen, tot ie tussen al de rom mel een naaimandje vond. En toe heb ie met kennis van zake en een paar lcopspelde de heel sekuur an z'n stengel vastspol- den. As je niet al te krap keke, den zag je d'r toch hillegaar niks van! Afoin, op een dingesdagochend om acht uur sting alles den toch klaar voor vertrek. De ver huiswagen was mooi op toid en de verhuizers konne zo beginne de boel in te laden. Tante Soitje maakte d'r de meiste zurge om 'r mooie plant, een hele grote clivia, deer een pracht van een blom an zat. "Manne," zee ze teugen de verhuizers, "ik zei jullie d'r hillegaar niet lillijk op ankoike oor, as 'r onderweg wat van m'n spulle stik gaat, as m'n plant maar heel bloift, want deer ben ik wel zo verlegen lcuin op. Deer zelle jullie toch wel goed op passé, hei?" "O, vrouw Klaver," zee ien van de manne, "wees deer maar niet bang voor, oor, wai doene dut werk al jare en nag nooit is 'r wat an barrele gaan. Nei, dat komt wel goed, deer zei ik wel voor zurge." Toe alles inladen was en de plant op een voilig plasie sting weer ie abseluut niet an de slcuif gaan kon, reed de verhuiswagen weg. Ome en tante gonge nag efkes de hele buurt langs om gedag te zeggen. Deer gong ok zo maar nag puur wat toid inzitten, 't Was een praatje hier en nag efkes gauw een lcoppie deer, zodat de verhuizers al lang en breid an 't uitladen wazze, toe hullie in Spanbroek an- kwamme in d'r Daffie. Maar dat kwam mooi uit voor de manne! Want wat was 'r beurd onderweg? Wat heel verskrikkelijks! De mooie plant had de rois niet goed deur- staan en had z'n blom valle leiten. Dus toe ome en tante ankwamme, proilcte de plant al in volle glorie op 't raampost. Tante was zo bloid as blik dat ie heelhuids overkommen was, ze gaf de manne allegaar een bogie. Die hewwe toe zo rap as ze konne de rest van de spulle ok uitladen, want ze woue d'r zo gauw mogelijk vandeur. O, wat hadde ze een slecht geweten. Vooral toe ze bai 't gedag zeggen een fooitje lcrege en nag rs bedankt wiere voor alle zurg die ze an hullie boeltje besteed hadde. Daagsternei heb tante Soitje 't pas opmorlcen toe ze de blomme water geve wou. De blom van de clivia hong toch zo zielepieterig an z'n stengel, dat 't wel in de gate loupe most, ve- zelf. En toe zag ze de spelde! 't Was maar goed dat de verhuizers 'r niet hore konne, want wat gong ze te keer. Spinnoidig was ze. Dat vergaf ze die kirrels nooit, om 'r zo'n gemene streek te leveren! Ome Cor zat stiltjes te gniffelen, die vond 't een pracht mop en had een houp ontzag voor zoveul vindingroik- hoid. Deer zatte de manne met hullie hande in 't heer. -32.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2007 | | pagina 12