Verslnq Verenig wegnar 2006 Sara Planting Inleiding Bij de eventuele herindeling van het Dorps plein hebben we een voorstel ingediend weer een muziektent op het plein te realiseren. Voor beide plannen willen we ons inzetten, dus we wachten af. We hebben twee algemene ledenvergaderin gen belegd maar helaas kwamen daar minder leden, we willen dat graag weer op een hoger aantal brengen. De lezing van Dick Griffioen was zeer geslaagd, dus dan is het jammer dat er zo weinig leden zijn. De spreker van de na jaarsvergadering was helaas wat kort, wat wij dan ook betreuren, we zullen proberen dat in de toekomst te voorkomen. We starten nu een nieuw verenigingsjaar met verse plannen voor kleine reisjes en/of lezingen en dergelijke. We hopen dan ook dat we weer op veel leden mo gen rekenen. De plannen voor het reisje van 2 juni zien er in ieder geval goed uit. Ledenbestand We hebben wel enige teruggang in het le denbestand, mede door 'de vergrijzing'. Het aantal is nu 515, het was 525. We zouden ook graag een toename van jongere leden willen, want in ons dorp is het toch belangrijk dat we met elkaar zowel voor de Historie als voor de Toekomst ons steentje bijdragen. Bestuur Dit jaar geen wijzigingen. Werkgroepen De redactie van de 'Clock' verzet veel werk, ze leveren dan ook een prima blad. Er zijn geen wijzigingen bij de redactie. De molen De molen is gelukkig gerepareerd. Hij is voor zien van een roestvrij stalen binnenwerk, we hopen dat hij weer jarenlang kan malen. Onze molenaar overkwam helaas, juist toen hij zijn 121/2 jarig jubileum zou vieren, een ongeluk. Gelukkig gaat het goed met hem en we hopen dat hij gauw weer zijn hobby kan uitvoeren. In deze periode heeft Kees Schagen, ook mole naar, hem vervangen. Grafmonumenten Hiltje Bolg heeft ons helaas verlaten, de fami lie is weer terug naar Keulen, na een jaren lang verblijf op de 'Blenclc'. We hebben jaren heel prettig samen gewerkt. Ank en ik zullen haar missen. Hierbij een beroep op de leden om ons te komen versterken, 't Is leuk werk en het wordt gewaardeerd. De bewaking van de badgasten kon daar pas echt beginnen toen er een boot beschikbaar kwam. Het zal 1968 geweest zijn. Mijnheer Kloosterboer (zakenman wonende in Callants- oog) schonk een boot voor Groote Keeten. Een snelle sterke, van PVC vervaardigde, boot van overnaads model. De vereniging zelf moest de motor kopen. Een onderkomen voor de brigade-afdeling was er niet. Onder het paviljoen 'De Roos' (Rens Roos was toen nog paviljoenhouder) werd een houten hokje gemaakt, waar de spullen in werden opgeborgen. Ook de benzine voor de buitenboordmotor!!! Om de boot in zee te brengen had men hulp nodig. Gelukkig hadden de 'Bregmannen' een apart voertuig uitgevonden, waarmee ze hun eigen visboot in zee brachten. Een grote stalen rol met opgelaste randen en daarop een frame waarop de boot lag. Het geheel werd aange dreven door een benzinemotortje. Op wandel snelheid ging dit dan naar de vloedlijn. Nu ik weer een verslag moet maken denk ik: "Wat gaat de tijd toch snel!" Het jaar is voor de vereni ging rustig voort gegleden. Er waren geen grote zaken die de aandacht vroegen. We hehhen plan nen voor een beeldje in Groote Keeten, die nu hij de gemeente Zijpe liggen. Mensen van het eerste uur voor de strandbewaking te Groote Keeten waren Piet Roos, Klaas Hol lander, Dick Bregman en later ook Piet Beun. -19.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2007 | | pagina 21