Nostalgie £g#/wte± db potent omkooa Het was rond 1922. Samen met de Keetemer kinderen ging zij lopend naar school in Cal- lantsoog, via een stuk weiland en het zand pad. In het weiland vlakbij Groote Keeten stond een aantal schapen, waaronder een ram. De ram toonde al lange tijd veel agressie, ook te genover de schoolgaande kinderen. Doch op een dag was dit gesodemieter opge lost. Men vond de ram met de poten omhoog in een greppel. Het gerucht ging dat grootvader Jan Weij - klein maar sterk - de dader was. Grootvader was zo sterk door het harde werken en doordat hij roeier was bij de Reddingmaatschappij. Jacob Vosjbz. De Nieuwe Laag Waarom heette het de 'nieuwe laag'? In de nacht van 10 september 1874 werden alle hui zen aan de zuid-oost kant van het Dorpsplein door een brand verwoest. Daar stonden toen be halve het raadhuis, een bakkerij en een armen huis, ook twee cafe"s. Als eerste werd daarna weer opgebouwd het raadhuis, vervolgens het armenhuis en de twee café's. Het zal wel eind 1900 geweest zijn toen de rij weer volgebouwd was. Het was dus een 'nieuwe' laag en die naam bleef het houden. Vanaf rechts stond als eerste pand het hotel, dat mijn vader bouwde in 1913. Het werd in au gustus 1914 geopend en kreeg de naam 'Ho tel Duin zicht'. Het bevatte be neden de café-ruimte met een toneel. Verder twee woon- en slaapkamers, een keuken en een platte aan bouw met wc's. Ook was beneden een win keltje, dat de toepasselijke naam droeg van 'kleine bazar'. Boven waren slaapkamers en een wc. Ik ben in 1914 in het hotel geboren en heb er gewoond tot 1920. Toen heeft mijn vader het verkocht voor 20.000 gulden aan wed. Teekelenburg. Van die jaren herinner ik me bijna niets meer, wel de mensen die er na Teekelenburg in woonden. Dat waren Jansen, Luikes, Butter en als laatste Jaap en Mien de Waal. Een verhaaltje, verteld door mijn moeder Annie Beun-Weij, geboren 4 januari 1912 en overleden 29 december 1985. Terugdenkend aan het oude dorp loop ik in gedachten langs de knusse huisjes in de jaren vanaf 1920. -17.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2007 | | pagina 19