Ifjygesprek !4<£t A/Ik W.C. Vier kout DE LAATSTE BURGEMEESTER VAN CALLANTSOOG Lammie de Ruiter Arbeiderskinderen studeren niet. Wim Vierhout werd geboren in een groot ge zin. Wilde graag naar de middelbare school. Moeder stimuleerde dit, vader was daar wat minder royaal in, want: "Arbeiderskinderen studeren niet." Toch ging hij naar de HBS. Daarna moest hij meebetalen aan de financie ring van een groot gezin en ging bij een ac countantskantoor werken. Toen chef interne controle bij een uitgeverij in Haarlem. Vandaar uit naar de financiële sector bij de Universiteit van Amsterdam. Toen de mogelijkheid kwam om de rechtenstudie in avonden en weeken den te volgen, heeft hij dat - niet helemaal tot genoegen van zijn gezin - gedaan. De studie werd afgerond in ruim vijfjaar, even lang als de gemiddelde dagstudent. Dat was een kwes tie van organiseren. De scriptie die werd ge schreven had als onderwerp het college van B. en W. Ook toen al dus. "In mijn dankwoord bij de uitreiking van de bul heb ik gezegd: ik ga een proefschrift schrijven over het college van B. en W. of ik ga daar in zitten." Met heel veel genoegen heeft hij deze studie gedaan. Naast een volle baan, echtgenoot en vader zijn en een aantal bestuursfuncties. Dat was hard werken, maar daar heeft hij nooit bezwaar te gen gehad. De scriptie is uitgegeven; vrij uit zonderlijk. feit dat hij pas per 1 mei officieel zou begin nen. Hij werd direct jurylid, samen met wet houder Bos. In het rijtuig ging het door Callantsoog. Na de rijtoer zou het gezelschap naar het strand gaan waar Neptunus zou worden opgewacht. De fanfare begon te spelen en vervolgens stei gerde het paard. Zijn vrouw werd angstig en vroeg aan Gerard van Muijen: "Hebt u meer met dit paard gereden?" "Nee, mevrouw, nog nooit." Om het paard tot rust te brengen heb ben ze nog maar een extra rondje over de Pre- vinaireweg gereden. Waarnemend burgemeester Van jongs af aan heeft bestuurlijk werk Wim Van je familie moet je het hebben. Vierhout getrokken; hij heeft veel voorzit terschappen gehad. Daardoor was er ook be hoefte om te solliciteren naar de functie van burgemeester. Op een gegeven moment bleek die functie va cant in Callantsoog. Van 1 mei 1987 tot 1 ja nuari 1990 was hij burgemeester van Callants oog. Bij de Opening Badseizoen 1987 werd de nieuwe burgervader al ingehaald ondanks het Er was met de neven en nichten van zijn vrouw zeer intensief contact. Toen de benoe ming bekend werd, zijn ze allemaal komen opdraven. Een achterneelje van 10 jaar kwam in de ambtswoning en vroeg: "Oom Wim, hebt u een kaart van de gemeente?" Na bestude ring van de kaart vroeg hij: "Oom Wim, is dit schaal 1 op 1?" Dergelijke uitspraken kan de oud-burgemeester wel waarderen. In het verleden hebben we al eens een lijst geplaatst van burgemeesters van Callantsoog (jaargang 7, blz. 56 - 61We willen nu proberen wat uitgebreider hierop in te gaan en pakken de lijst op om hem in omgekeerde volgorde te behandelen. De afspraak is gemaakt, op weg dus naar de Beemster voor een interview met de laatste burgemeester van Callantsoog. Daar aangekomen genieten we van het weidse polderlandschap en koffie met koek. Op ons verzoek vertelt de heer Vierhout over zijn leven en in het bijzonder over de periode in Callantsoog. Een tijd die, zoals hij steeds weer laat blijken, grote indruk heeft achtergelaten. -69.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2006 | | pagina 9