Reacties uruv Lezers Notulen/ NajaArst/erqaAérütq Vanaf eindjaren '80 zijn deze percelen (bij de Zijperdijlc) aangekocht als bufferzone. Het ne veneffect van deze natte graslanden was een aantrekkingskracht op weidevogels uit de ver re omgeving. Doordat de totale oppervlakte van het gras land slechts 40 ha is en het omgeven wordt met drukke fietspaden en de predatie door vos, havik, bruine kiekendief, kraai, kat en loslopende honden, enorm is toegenomen is in 2003 gekozen voor botanisch beheer. Doordat het merendeel van de graslanden en/of begraasd wordt (39 ha) hebben we er be wust voor gekozen om hier en daar wat ruige begroeiing te laten staan (1 ha), niet voor de weidevogels of orchideeën, maar voor andere dieren waarvoor we ook verantwoordelijk zijn, zoals kleine zoogdieren (egel, waterspitsmuis, wezel), kikkers en padden (schuilplaats), spin nen en duizenden insectensoorten als vlin ders, libellen en kevers, die uiteindelijk weer door heel veel dieren als voedsel gebruikt wor den. Staand tussen de pollen pitrus blijkt ook dat op dit perceel minder dan de helft door pitrus wordt bedekt, de rest is begroeid met rolkla ver, echte koekoeksbloem en veldzuring met afgelopen zomer tientallen fladderende vlin ders. Het vee graast gewoon tussen de pollen door, de pitrus zelf wordt door hazen regelma tig gegeten. Het gevoerde beheer is dus zeker geen 'Theore tisch beheer' maar een beheer waar rekening wordt gehouden met meer dan alleen weide vogels en waar door boswachters en vrijwil ligers jaarlijks de natuurwaarden op de voet worden gevolgd. Reactie van Dries Blokker: Dan verzoekt onze penningmeester of de le den met ingang van het jaar 2008 over willen gaan tot automatische incasso, dat zou de ver eniging per jaar 200,00 schelen. Er komt nog een uitleg over in de 'Clock'. De laatste excursie kon niet doorgaan vanwe ge te weinig belangstelling. We vragen of de leden hun ideeën willen melden, misschien met eigen vervoer en dan alleen 's middags? Laat het horen! Na de pauze is de lezing van de heer Noot uit Den Helder, over de Helderse havens en de schepen die daarin zijn vergaan. Het zijn mooie beelden van de haven vroeger, dat zag er heel anders uit dan nu. Voor sommigen on der ons heel herkenbaar. Ook nog even over de H.M. Maurits die ter hoogte van Callantsoog is ontploft en waarvan gedeeltes over het duin zijn terecht gekomen. Cor sluit de vergadering, het is niet laat ge worden maar wel geslaagd. De heer L. Knol van Natuurmonumenten reageert op het artikel 'Fietstocht over 't Oge' in de vorige Qock. We drukken hieronder een gedeelte van de brief af: Vorig jaar en dit jaar werden er tijdens de fietsex- cursie vragen over de pitrus gesteld, want het land direct na de Goverskluft oogt niet voor mensen met een agrarische achtergrond. Hartelijk dank voor uw informatie over dit gebied. De opmerking over theo retisch en praktisch werd gedaan in een vergelijking met beheer van grasland van Natuurmonumenten elders in de provincie, maar gaat hier dus niet op. Wel ben ik benieuwd hoe het land van Vel er over een paar jaar als nollenland zal uitzien. Nog een vraag van één van onze leden: Raakt er met het baggeren en opspuiten van de specie niet teveel water uit de Zwanenwaters of gaat dat retour? s/zrzr Sara Planting Vrijdagavond 3 november om acht uur opent Cor Spijker de vergadering omdat de vice-voorzitter buitenslands is. Hij heet iedereen welkom en deelt mee dat onze molenaar Kees Zwaan in het zie kenhuis ligt na een ongeluk. We hopen op een volledig herstel en wensen hem veel sterkte. Molenaar Kees Schagen zal zolang op de molen passen. 67.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2006 | | pagina 7