ATTENTIE! Els, moeder, Jopie, Dymphke (ik dus), IÜaas, Frank de zoetgeurende rozenbottelstruiken en een bord met Verboden Toegang. De buurkinde ren Jopie en Klaas Oudenes mochten af en toe ook mee. Jezelf of een ander ingraven was een favoriete bezigheid. Mensenmassa's waren er toen niet. Tussen de rietschermen werd er om gekleed en je zat er lekker uit de wind. Han dig ook voor de ophang van kleding en natte handdoeken. neer kon. Op die manier werd de waterstand geregeld. Er stond altijd een beetje stroming. We gooiden takjes en bladeren aan de ene kant in het water en keken hoe ze aan de an dere kant te voorschijn kwamen. Piepkleine visjes zwommen er en waterplanten wiegden mee met de bewegingen van het water. De dui ker was zo breed dat Frank en ik er voetje voor voetje overheen liepen naar de overkant. In 1954 zaten we weer in het kippeboetje. Va der was ook van de partij in de weekenden. De inrichting was heel wat vooruit gegaan. Er hingen gordijnen en vitrage. Meer meu belstukken ter beschikking. En de maaltijden pruttelden in een heuse keukenhoek. We slie pen in zelfgetimmerde stapelbedden, waarvan de bodems gemaakt bleken van stevig, ruitvor mig kippengaas. Mensenlief, wat een gekraak bij de minste beweging! Omdat we er al in mei waren en de zomerva kantie nog lang niet begon, ging Frank naar de kleuterklas van juf Tini Zeeman en ik kwam in de klas bij juf List terecht. Soms ging ik bij Hans Raap spelen die vlakbij de heinollen op de boerderij woonde, in de keurige schone zomerstal. Het boetje staat er nog, wordt niet meer ver huurd, is nu als rommelhok in gebruik. We waren vaak te vinden bij een duiker in een sloot verderop. Dat was een be tonnen schot dat het wa ter tegenhield. Met een schuifluik erin dat op en Soms worden er in de boerderij foto's neergelegd, bestemd voor de redactie. Wij zijn er altijd erg blij mee, want vaak zitten er juweeltjes tussen. We willen u echter wel vragen of u achterop de foto (of op een apart briefje) zoveel mogelijk gegevens over de foto wilt noteren. Ook de goede gever maakt zich niet altijd bekend. Wilt u uw naam alstublieft ook vermelden? Bij voorbaat dank. Op de weg terug naar huis mocht je op je blo te lcalckies de opgang over tot aan het bankje naast de NACO-bushalte onderaan het duin. Zand afvegen, de weg oversteken en een tijdje bij de vijver rondscharrelen die wat dieper lag. Kijken of we goudvissen zagen zwemmen. Echt van goud, dachten we. En over het lage muurtje de muziektent ronden van paal tot paal. Dan over het gras van de Buurt richting de Seinpost. Om op de top te komen klom je omhoog via die hele lange trap. Het helmgras groeide tussen de treden door en prikte in je be nen. -66.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2006 | | pagina 6