Ihj ket kippeboeifb Dymph Molenaar werden de mouwen op gestroopt en de boel inge laden. Het schemerde al toen de rit begon. Bij de prijs inbegrepen: We kon den mee rijden en dus za ten we met de hele zwik opgepropt in de cabine. Onderweg kregen de ver huizers dorst en schoven een café binnen. Wij maar wachten wanneer ze weer naar buiten kwamen! Indertijd woonden we in bij mijn opa op de bo venverdieping, vader, moeder en drie kleine kinderen. Een vakantie aan de kust betekende ruimte en frisse zeelucht. In het donker, laat op de avond bereikten we Caï lantsoog. De buren waren nog op en boden meteen aan om de kinderen bij hen in bed te stoppen. In een mum van tijd waren we onder zeil. De meegebrachte spullen werden uitgeladen, waarna moeder uitgeput neerviel op haar va- lcanti ebed. Pas 's avonds tegen achten reed de verhuiswagen voor, Het huis van de buren was een houten kippe- boet, bruin van kleur en diende als noodwo ning voor de familie Oudenes. Dat van ons was van baksteen met een laagje aangesmeerde cement. Het kippeluikje zat er nog en werkte prima, tot grote vreugde van In juni 1952 was het m'n moeder die samen met ons op vakantie ging. Mijn vader zwierf ergens op één der oceanen als varensgast aan boord van een kustvaarder. Ons vakantieverblijf was voorheen een kip- peboetje, kippen eruit, gasten erin. Aan de inrichting werden nog geen eisen gesteld. Ter aanvulling van de inboedel vond er een soort emigratie plaats. Op de middag van ver trek stonden huisraad, moe der en de kindertjes op de af gesproken tijd klaar, de reis kon beginnen! De bestelde verhuismannen lieten echter lang op zich wachten. De dag verstreek, moeder had haar handen vol met het zoet hou den van drie opgewonden kinderen. Mijn zusje Els was één jaar, mijn broertje Frank drie en ik vijf. Vóór we in 1957 naar Caïlantsoog verhuisden en aan de Voorweg gingen wonen, kwamen we er als badgasten. Een onderkomen werd gehuurd voor de zomermaanden, eerst in 1952 en de tweede keer in 1954. Bij de familie Ten Boekei aan de Kruisweg. Naderhand werd dat bungalowpark 'De Hasecamer'. Zomer 1952. Moeder met het grut. Zomer 1954. Vader met ons drieën E| i -64.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2006 | | pagina 4