Vb ïuuw fiets Nel Rentenaar-Bakker Met grote zurg brocht ie z'n kartje nei de fiet- sestalling, deer sting ie teminste voilig. En toe liep ie nei de bioscoop. Onderwoil ie nei een barre span- x nende film zat te koiken, was 't weer d'r niet beter op cj» r< worren. De regen viel met balcke vol uit de lucht. Maar toe de bios coop uit- gong, was 't gelukkig al weer droug. 't Leste endje weg deer ie langs most, was niet teerd en deerdeur verskrikkelijk pruttig met diepe spore d'r in. Hai stapte of en nam z'n fiets op z'n slcouwer. Loupende gong ie veer den "Ja maar, weerom loup je den?" "Nou, je ziene toch zeker wel dat de weg ien bonk prut is, 't begroot m'n van m'n nuwe fiets as ie drekt zo lcladdig wordt. Dus deerom dreeg ik 'm dat leste endje maar." Wullem haalde z'n fiets op en trapte d'r op los op weg nei huis. Hai was verlegen bloid dat 't niet meer regende, 'r lagge wel allegaar plasse, maar die perbeer- de hai zoveul mogelijk te omzoilen. Efkes ternei kwam 'r een buurjoonje achter 'm an, die remde of en zee toe ie naast Wul lem sting: "Wat nou, Wullem, een lelcke band?" "Nei oor, dat niet." "Is je ketting 'r soms of?" "Nei, ok niet." "Loupt ie den an of zuk of zoin?" "Welnei, hoe kom je d'r bai, hai is spilcsplin- ternuw." Dat z'n skoene en broekspoipe d'r uit zagge as een beist kon 'm minder skele. Deer zou z'n moeder wel weer reid mee wete, maar of die deer nou zo bloid mee weze zou? De joon van de bure stapte weer op en spotte: "Nou, ik ben wel benuwd hoe lang je zulcs denke vol te houen oor, ajuus en goeie rois." 't Duurde niet lang of Wullem zag 't rooie achterlichie om een bocht verdwoinen en suk kelde langzaam veerder met z'n zwere maar kostbare vrachie. Wüllem was een oppassende joon, d'r viel niks op 'm an te merken. Hai was ok bar zuinig en had zodoende een pracht van een fiets op wete te garen. Wat was ie kuin. De eerste de beste zundag gong ie 'r op nei de film toe in Skagen. 't Was vrai gnap weer, 't waaide wel wat, maar 't was de hele dag droug weest. 77.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2006 | | pagina 17