Jo Bemv Piet Beun Vanaf vaders zesde jaar ging het gezin Beun naar het dorp 't Zand (Zijpe) want opa Beun was brugwachter. Deze ver huizing was dus zo rond 1914. Zij waren Nederlands Hervormd. Vader, toen nog kind, mocht de katholieke school bezoe ken. Al jong deed hij afstand van dit ge lovige gedoe. Het gezin werd in 't Zand uitgebreid tot acht Beuntjes. Opa was een geboren Fries (Weststellingwerf) en oma Beun- Timmermans kwam uit Drenthe. Vader had veel vrienden, o.a. Henk Bakker (de oude buschauffeur). Hij was altijd onder de mensen en zeer actief. Al heel jong werd hij bakkersknecht bij de firma Oostwouder aan de Oude Rijks weg, vlakbij de huisdokter, als ik mij niet vergis toen dokter Oterdoom. Vader was een liefhebber van autorijden. Op een dag werd er een kleine race gehouden tus sen de dokter en mijn vader. Racebaan was de oude Rijksweg, dit alles om een doos sigaren. Vader had best interesse in deze doos sigaren, hij deed alles om hem te winnen. Dus dokter mocht de doos sigaren afleveren. Maar dokter Oterdoom had het zeker druk en na veertien dagen kocht vader zelf de doos sigaren in 't Zand en de rekening ging keurig netjes naar de dokter. De kermis in 't Zand was ook zeer in trek. Ongeveer in 1928/29 moest vader in militaire dienst. Het werd Amersfoort, zes maanden plus drie maanden kaderopleiding, van sol daat tot korporaal. Tijdens de mobilisatie werd hij bevorderd tot sergeant. Het examen was op Texel want het leger had gebrek aan onderofficieren. Het werden 10 lastige mo bilisatiemaanden met zeer oude geweren, marcherend (vader was commandant van de groep) van Den Helder naar Groote Keeten tot in de Oosterweg of richting Breezand. Het was af en toe een zootje met oefeningen o.a. met een watervliegtuig vanaf Texel 'De Mok', al was dat gelukkig maar één keer. Zo rond 1930 verhuisde het gezin Beun vanuit 't Zand naar de stad Utrecht. De laatste brug vlakbij de Douwe Egberts fabriek werd opa's nieuwe werkplek. Vader bleef in Groote Kee- Er is mij gevraagd een verhaal te schrijven over mijn vader Jofhan) Beun, geboren 29 maart 1908 te Heemstede. -74.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2006 | | pagina 14