naar Gedeputeerde Staten gaan en op een of andere manier toch nog een woonvoorziening voor ouderen in Callantsoog behouden. Daar is het huidige Huys ten Oghe uit voort geko men, onderdeel van de Zandstee in 't Zand. Er is dus altijd nog een woonvoorziening voor ouderen; dat wilden Hermine Keuning en Wim Vierhout handhaven en dat is gelukt. "Het voorziet duidelijk in een behoefte, het is belangrijk datje niet weg hoeft uit het dorp." Omdat hij zag aankomen dat er problemen zouden ontstaan omdat hij 'twee petten' op had, (burgemeester en voorzitter van Huys ten Oghe), vroeg hij Ab de Vries om voorzitter te worden. Die heeft later de onderhandelingen met de Zandstee en de provincie afgerond. Familie Het echtpaar Vierhout kreeg drie kinderen, twee dochters en één zoon. Zijn vrouw is he laas in 2002 overleden. Ook zij had een grote inbreng in Callantsoog. Was heel actief: onder anderen vrijwilliger bij de Bieb, bestuurslid van de Historische Vereniging. Ook bezocht zij oudere mensen op verjaardagen. Zij heeft een grote bijdrage geleverd aan het boelc 'Holland rond 1840'. Bij de Poëzieroute was ze jarenlang nauw be trokken. In huis en tuin in de Beemster zijn daar nog de nodige bewijzen van te zien. Bor den met gedichten uit de route, een kunst werk met golven van porselein in een prachti ge porseleinen zee. De beroemde foto met het gedicht 'Strandwandeling' stond in de tuin in Callantsoog. Zijn vrouw Coby heeft die veel gepubliceerde foto gemaakt, maar er jammer genoeg nooit de eer voor gekregen die haar toekwam. Ze werd in Callantsoog hogelijk ge waardeerd, dat bleek ook bij haar overlijden: zoveel reacties nog. Fantastisch. De tijd in Callantsoog voelde goed. De familie Vierhout heeft er maar kort gewoond, maar het heeft grote impact gehad op hun leven. Recht door zee was hij volgens de Callantso- gers, en dat werd gewaardeerd. Die houding was voor de burgers goed. Hij had niet anders gekund, maar die opstelling beviel daar. Kort om, het was een fantastische tijd. Callantsogers over de burgemeester "Mensen laten hun waardering blijken, nu nog steeds. Ilc kan niet snel even door Callantsoog lopen. Men noemde mij een harde werker en geen feestvierder, iemand die zei waar het op stond. Ilc hoor dat nog steeds (misschien om dat ik de laatste burgemeester was?)." Oud-burgemeester over Callantsogers Het unieke van Callantsoog: mensen moeten in het seizoen heel hard werken, ze zijn blij als het seizoen is afgelopen. Als dan in het voor jaar het weer wat mooier wordt, begint het te kriebelen; ze willen graag weer aan het werk. Natuurlijk waren er meningsverschillen. Wat burgemeester Vierhout is opgevallen: Voor Callantsogers met name, maar ook in het al gemeen Noord-Hollanders geldt, dat ze nooit rancuneus zijn. Als er meningsverschillen wa ren kon dat goed uitgepraat worden. Niet achter de geraniums Om niet 7 dagen per week achter de gerani ums terecht te komen na een druk leven en heel veel uren met plezier gewerkt te hebben, moet je wat anders gaan doen. Daarom is de oud-burgemeester een studie oudheidkunde begonnen. "De Romeinen hadden een rechts systeem, waarvan de invloeden nu nog in Europees recht terug te vinden zijn. Om het oude Romeinse recht te kunnen lezen moet je Latijn kennen. De Romeinse literatuur en filosofie is beïnvloed door de Grieken, dus is het handig als je Grieks kent. Daarnaast is het praktisch om Italiaans te kunnen lezen." Het hangt dus allemaal met elkaar samen, de stu dies Oude Geschiedenis, Grieks, Latijn, Arche ologie, Italiaans. Functie van burgemeester Het is een brede functie: heel veel contacten met mensen, van heel hoog tot de gewone man tussen aanhalingstekens. Het gaat over geld, ruimtelijke ordening, noem maar op. Veel facetten, veel contacten. "Het is nog steeds de mooiste functie die je kunt bekleden." -71.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2006 | | pagina 11