HerimterijtqeMy 1957 - 1971 In de jubileumuitgave van de Badbode uit 1988, ons ter beschikking gesteld door de WV, lazen we onderstaand stuk. Het is geschreven door de heer S.L. de Vreede. De vakanties in Callantsoog, heerlijk waren die, daar is ons hele gezin plus logé's, het roe rend over eens. hoogblonde kleinkinderen bij. Met spanning werd verder uitgekeken naar alle bekenden waarmee eerder zoveel plezier werd beleefd. We kochten een huisje op de Previnaireweg voor de gezondheid van ons bronchiale doch tertje. Bijna alle schoolvakanties werden er doorgebracht. De auto volgeladen met dieren en bagage en zodra de schooldeuren sloten, de kinderen erbij en... op weg. Als we dan na 11/2 uur rijden om de bocht de duinenrij passeerden werd spontaan en luid keels het Callantsoger Dorpslied aangeheven. Voorbij het Zwanenwater met de twee huizen van vader en zoon van Honschooten, de jacht opzieners, kwam je bij het eerste huis van het dorp, bewoond door het echtpaar Van de Poll. Mevrouw dikwijls op het terras met grote flap hoed en later in de zomer kwamen daar de Eenmaal uitgeladen en uitgepakt naar dorp en strand. De trap naar het strand van zand en balken, 'de Visserman' tussen de rozenbottels bij de muziektent, het Dorpsplein van gras, nou ja... later in het seizoen, door het parke ren van auto's, van zand. Daar vonden veel leuke evenementen plaats. Het jaarlijkse brandweerspektakel met als klapstuk het huisje dat in brand vloog en moe der Hoep met geit die er gillend uitrende... De gospelspelers die 's avonds hun optreden op het plein hadden en iedereen in een kring eromheen gezeten... Het katknuppelen. Gelukkig zat er geen le- De 'Bengel' liep trots en onverstoorbaar door... -42.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2006 | | pagina 2