H-aJtqjouqerm Atuw 1950 Mei 1942. De vuurpijlrichter van station Callantsoog is op 11 October 1941, toen enkele vliegers in nood verkeerden vlak bij de kust, naar het strand gerend met reddinglijnen, doch keerde onverrichter zake terug, aangezien hem geen toestemming werd gegeven het strand te be treden. (zie ook De Clock jaargang 20, nr. 3) VLET No. 6 (Callantsoog) Deze, van station Gaast gekomen, vlet werd grondig nagezien. Het ijzerwerk werd op nieuw gegalvaniseerd, twee zandstroken en twee gangen vernieuwd evenals het roer en vier inhouten. Voorts werden alle nagels en de huid tot boven de waterlijn overlclonken. De roeireddingboten c.q. vletten te Katwijk aan Zee, Noordwijlc aan Zee, Wijk aan Zee en Callantsoog zijn tijdelijk buiten dienst gesteld i.v.m. afsluiting van de toegangen naar het strand. December 1946. De waterstaatsspoorlijn langs de duinen, waarvan ook voor het vervoer van het wip pertoestel gebruik werd gemaakt, is nog niet zandvrij; de oefeningen met het lijnwerp- en wippertoestel zijn echter hervat. Drijvende kraan gestrand. 19 September kreeg het hoofd der Kustwacht te Callantsoog bericht uit Den Helder, dat een drijvende kraan was losgeslagen van een sleep boot en dat stranding bij Callantsoog werd ver wacht. Inderdaad kwam de kraan benoorden Callantsoog op het strand. Het lijnwerp- en wippertoestel werd naar de strandingsplaats gebracht, doch er bleek geen volk aan boord te zijn. Jan Mooij Pzn. Want op het toen nog 'onbe- bouwde' grasveld, de Buurt, werd dagelijks gespeeld. Onder andere pinkelen (is beslist geen Duits werkwoord) en natuurlijk voetballen. En daar waren 'tig' aantallen liefhebbers voor. Maar ook vele 'anti-liefhebbers' waar onder de familie Brantenaar. Ik kan me nu best voorstellen hoe de Buurtbewoners zich ergerden als wij daar aanhetvoetballen wa ren. Menig keer de bal tegen de ramen, ook tegen de etalageruit van de bakkerij en 'weg was de bal'. Tot nader order werd deze uit de wedstiijd gehaald en Op de foto van links naar rechts: Jan Mooij, Tjade Koelemeij, Klaas tijdelijk in de bakkerij bewaard. Beun en Kees Vriesmam Maar ja, de jongelui waren ook klanten en dan werd later toch'de bal'weer in snuffelen. Er is vast wel een fotootje bij dat het spel gebracht en begon het weer van voren ons iets vertelt over toen. Een verhaaltje erbij af aan. en lclaar is Kees. Denk niet: oh, dat zal wel niks Nogmaals doe ik een oproep aan Callantsogers weze^- Nee, gewoon even langs de ïedactie en niet-Callantsogers om toch vooral eens de met viaa§- ^it wat? fotoalbums met foto's van vroeger door te Doen hoor! Hoogstwaarschijnlijk is deze foto genomen tijdens een kermis. Maar het is sowieso een foto om een goed beeld te krijgen van 'zo was het bijna altijd'. Lekker hangen/zitten op de stenen rand voor de etalage van bakker Brantenaar. Dat gebeurde vaak, als er binnen voor een paar centen, de in die dagen bekende snoepsoort 'bakkes-vol' gekocht werd. Of als de bal 'weer eens weg was'. - 57.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2006 | | pagina 17