Schoolfoto 1914 len tussen 7.00 uur en 21.00 uur. Elk kwartaal vond de verplichte keuring plaats. Voor de grote bussen kon dat oplopen van 110 tot 130 gulden. De klandizie moest op andere manie ren binnengehaald worden. Hij zette de grote bussen in voor verenigingen en bedrijven die een dagje uit organiseerden. Archief van Kees: Van Lierop, Breezand, uit oma's aïbum. Bij kruide niers kon men zegeltjes sparen en daarmee een ex cursie verdienen naar de zeepfabriek De Haas en Van Brero in Apeldoorn. Deze reisjes werden ver zorgd door de firma Van Scheijen, soms met behulp van andere busondernemingen. En ook archief Kees: Verschillende voetbalclubs werden vaste zon dagsklanten. Hij vervoerde tevens 's morgens - heen - 's avonds - terug mensen uit de om liggende dorpen die werkten in de nieuwe Wieringermeerpolder. Een advertentie op 11 december 1934 in de Wieringerlcrant: Ook reed hij een 'wilde dienst' van Den Hel der naar Rotterdam en Sinterklaasritten naar Amsterdam.Voor elke rit werd een vergunning aangevraagd. Die kreeg men niet als er ook met het openbaar vervoer gereisd kon worden, zelfs als dat een hele toer was. Maar Jan had zo zijn connecties en kreeg een pakje vergunnin gen los om zelf in te vullen, een kwestie van vertrouwen. Er was veel controle. Als daarvoor gewaarschuwd werd, vulde de chauffeur gauw zelf het formulier in. fan Mooij Pzn. Bijgaande foto is, zoals ons het schoolbordje (lei) vertelt, uit 1914 van groep 1 te Callants oog. We moeten derhalve aannemen, dat de meneer in het midden van de foto de heer Langhorst is. Uiterst rechts zal dan zijn on derwijzeres juffrouw Leenheer. Voor de rest is de groep onbekend. Op één na: bovenste rij, derde van rechts (grote) Henk Bakker. Wie helpt ons met de rest van de namen? Reacties graag naar de redactie. W. van Wenden, Den Helder. In 1936 gingen we met 3 bussen van Van Scheijen op schoolreisje naar de Bedriegertjes in Bergen, het Klimduin en de speel tuin in Schoorl en in Petten pauzeerden we op de dijk, (bij het scheepswrak) en kregen limonade uit meegebrachte melkbussen. Pioniers naar Brabant en Zeeland. Met de Kerst naar huis. Bij genoegzame deelname rijden er bussen van de Wieringermeer naar Dinteloord en Middelburg. Prijzen: Retour Dinteloord f4,00 Retour Middelburg f5,25. Ondernemer], van Scheijen. In de Clock jaargang 10, nr. 3 worden achtereenvolgens diverse leraren genoemd die op de OLS Callantsoog voor de klas stonden. Zo ook Johannes Langhorst uit Den Helder in de jaren 1910 tot 1922. -26.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2006 | | pagina 6