CalbMksooq 1951 Dinsdag, 21 maart 1944. Woensdag, 22 maart 1944. Donderdag, 23 maart 1944. Vrijdag, 24 maart 1944. Maandag, 27 maart 1944. Zaterdag, 8 april 1944. Dinsdag, 18 april 1944. Ton Groeneveld kon fantas tisch piano spelen. In de jaren dat de houten baralc van Aris Vriesman er nog stond, speelde hij daar vaak. En dan vooral 'boekie-woekie'. Zodra wij wis ten dat hij zo goed kon spelen, gingen we hem vaak halen voor Aan de kleding op deze foto te zien is het zo mer. Van linies naar rechts zien we Nel Toorn- stra-Thomasz, Ton Groeneveld en Jan Prins (van meester Prins) en zijn vrouw. De familie Groeneveld was jarenlang badgast in Callantsoog. Ze huurde dan de woning van Adriaan Va der en Jannetje Buis, aan het Dorpsplein. De familie Vader woonde dan zelf'achterom'. een live-optreden. Mooie tijd was dat oolc. Van de huizen op deze foto is tegenwoordig weinig meer terug te vinden. Ook de muziek tent missen we. polder 't Hoekje geïnundeerd worden. In een ar tikel over de inundatie, schreef de Landstand: 1/4 van het suikerbietenland is door de inundatie ver loren gegaan. De oogst van broodgraan is voor het komend jaar zorgwekkend, terwijl het minder be schikbaar zijnde weiland, mede door inundatie en verhoogde scheurplicht, een verlaging zoniet een totale stopzetting van het vleesrantsoen ten ge volge zal hebben. Er komt een Duitse militair die den Burgemeester verzoekt bij de Dienststelle in Groote Keeten te komen. Burgemeester met Koelemij naar Groote Keeten. Tegen 12 uur komen ze terug: De gehele bebouw de kom van Groote Keeten zal moeten worden ontruimd en wel in 2 maal. De eerste maal 45 ge zinnen zijnde 166 personen en de tweede maal 32 gezinnen met 112 personen. Het tijdstip is nog niet vastgesteld, doch de eerste evacuatie zal niet lang meer duren. Al het land een kilometer uit de kust komt vol met mijnen te liggen en daarom moet Groote Keeten evacueren. Ik tik 's middags de lijsten en een circulaire voor de personen van de eerste evacuatie. Het loopt storm met mensen, die moeten eva cueren en niet weten, waar ze heen moeten. Er komen verscheidene mensen uit Groote Keeten, 21 personen waarvan 15 een onderdak kunnen vinden. 's Middags tegen het weggaan belt de Duitsche Dienststelle in Callantsoog om een lijst van vier huizen welke zullen worden afgebroken, (vier nieuwe woningen in het dorp). In totaal zijn er nu 35 hoofden van de te evacueren gezinnen geweest waarvan 28 kunnen worden on dergebracht. 's Morgens komt burgemeester. Hij zegt o.a. 'Wil je wel geloven, Koelemeij dat ik het helemaal zat ben. De hele vorige week kwamen er 's avonds mensen om me te spreken.' De inundatie van polder 't Koegras en 't Hoekje gaat niet door. Er moet echter bij de Callantsooger- vaart een dijk door de boeren aangelegd worden, daar het Helderse deel van Koegras wel onder wa ter komt. Het evacuatiebevel van Groote Keeten komt bin nen. 30 April moet het ontruimd zijn. 't Eerste ge deelte althans. 's Middags komt Nieuwenhuys die alle evacués te woord staat. Aan het eind van de middag is alles ondergebracht. Jan Mooij Pzn. -7.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2006 | | pagina 9