Voor Casper kwam er een drukke tijd. Hij was nu alleen thuis. Zijn oudste zus was al ge trouwd en zijn jongere broer had een vrouw van Wieringen. Gelukkig had hij een aardig meisje op het oog. Liefje Neeltje Bakker uit Barsingerhorn, daar hadden ze elkaar in de danszaal leren kennen. Casper kwam daar wel eens op tournee met een groep vrienden. Zij kwam ook van een boerderij, alleen met koeien. Ze trouwden in 1949 en samen zetten ze het bedrijf voort. Paarden Omdat er tijdens de oorlog niet veel vertier was, ging Casper leren paardrijden. In 1942 was er al een rijbaan in Schagerbrug en daar werd les gegeven door Dirk de Graaf. Maar deze Dirk kreeg MS, kon op een gegeven moment niet meer praten en dus geen les meer geven. Er moest een andere instructeur komen en Casper nam dat in 1948 over. Hij werd gelijk kringsecretaris en heeft dat 40 jaar volgehou den. De rijvereniging West-Friesland raakte in de jaren '50 op zijn oor. Casper was daar on dertussen ook voorzitter maar de combinatie instructeur/voorzitter liep niet. Hij verliet het bestuur om in Callantsoog een andere ruiter- vereniging op te richten. Deze ging in 1961 onder de naam Callinghe van start. Eerst werd er gereden langs de bunkers bij de nollen op de eerste en tweede hei, waar vroeger de sol daten reden. Er kwam nul op het rekest aan de gemeente om van de oude rijbaan een ma nege te maken. Dan maar bij Casper thuis. Een goede kennis kon voor palen en hout zorgen en op het land (richting Hollywood) werd een manege met rijbaan gerealiseerd. De garage kon als kantine dienen. Als er wedstrijden wer den gereden, konden de ruiters na afloop een broodje eten en wat drinken. Van deze vereni ging is Casper ook 40 jaar secretaris geweest. Hij heeft in die jaren heel wat wedstrijden georganiseerd en Lief heeft heel wat rozetten moeten maken. In 1988 kon Casper daar niet langer blijven wonen. Hij was toen 68 en was met het bedrijf gestopt. De huurjaren waren om en konden niet meer worden verlengd. De koeien waren al weg, alleen de schapen moesten nog een be stemming krijgen. Met de paardensport ging hij gewoon door. Het grootste deel van zijn ongeveer 20 paarden, dit aantal varieerde, stond toen al bij Manege Bruin in Den Helder. Hij zei altijd: De een spaart suikerzakjes en ik paarden, en als ik arm begin te worden, kan ik altijd nog een paard verkopen. Maar dat gebeurde niet, er kwam er altijd eentje bij. De manege mocht de paarden gebruiken voor rijlessen en in ruil daarvoor kregen ze gratis pension. Ook de politie trainde op zijn paar den. Voorwaarde was wel, dat de manege de paarden moest verzekeren. Op zijn 70ste is Casper gestopt met rijden. Hij reed al minder en als je dit niet regelmatig doet, dan zit je erop als een zoutzak en dat kan ik mij niet veroorloven. Dat wil ik niet, die goede tijd heb je gehad. Muziek Casper was ook actief in de muziek. Na een paar keer gevraagd te zijn door Thijs Schmidt wilde hij het wel proberen. Het werd althoorn. De voorzitter van de fanfare, Thijs Schmidt overleed plotseling. Daar had Casper het zwaar mee, want hij was al 121/2 jaar met hem opgetrokken als penningmeester. Hij heeft Thijs netjes toegesproken in de kerk met een brok in de keel. Naast penningmeester werd hij voorzitter en ook van deze vereniging was hij vanaf 1948 tot 1988 lid. Casper's werkkamertje hangt vol met diplo ma's en oorkondes. Maar het meest trots was hij op het lintje dat hij op 29 april 2005 mocht ontvangen. Om zijn grote inzet voor de vereni gingen en ander vrijwilligerswerk werd hij be noemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Op 24 november 2005 is Casper Swaerts over leden. STICHTING CALLINGER ERFGOED STICHTING BEHEER CALLINGER ERFGOED Het jaaroverzicht 2005 is ook dit jaar weer gemaakt door de secretaris, Guus Zeeman. Hij kijkt hierin terug op een gunstig muse umjaar, met een record aantal bezoekers. Verder wordt onder meer gesproken over het onderhoud van de boerderij, de vrij willigers, de schenkingen die de Stichting heeft ontvangen en activiteiten die in en rond de boerderij plaatsvonden. De besturen van beide stichtingen worden genoemd, evenals zaken die met het zomer huis te maken hebben. Voor het volledige jaarverslag verwijzen wij u naar de Boerde rij, waar het ter inzage ligt.

De Clock van Callens-Ooghe | 2006 | | pagina 6