Wat jes zegt, mz>etje<doetv Opa, Piet Vos vertelt Herman Bloem heeft een punt gezet achter zijn redactionele carrière bij 'De Cloclc'. Vele jaren - vanaf 1997 - was hij een zeer ge waardeerd medewerker van onze redactie. Als ik vijfenzeventig word, houd ik ermee op, had hij zichzelf als grens gesteld. En ja, per 1 j anuari van dit j aar was het zover. Herman bedankt! roepen wij andere redac tieleden in koor, we wensen jou en Alcke het beste. 1937 - Het heeringnet Op het Heldersche strand vingen ze vroe ger ontzettend veul heering. In Slcagen was een Heldersche man kome weunen, die een bierhandel was begonnen. Zodoende kwam ie ook bai ons terecht met Heinilcus bier. (Opa Vos had destijds een strandtent. Red.) Op een goeie dag kwam ie vertelle dat ie un heeringnet van zo'n 50 nieter kocht had. En nou wou ie bai Callantsoog prebeere heering te vangen. Wai hadde toen un mooie vlet. We sprake af dat we daags daarna, om un uur of vaif, 't net uitzette zouwe. Ogtends om die tait was Bon- tes mit nog twee Slcagenaars present. Al gauw hadde we de vlet te water. Ilc had Anton de Wit vraagt ook te helpen, omdat er twee man an wal blaive mosten, om 't net an wal te hou wen. Nou was 't die ogtend erg mistig weer en begon de wind steeds meer op te steken. Afijn, 't net in de vlet en twee man, weeron- der Anton de Wit, bleven op strand om 't net vast te houwen. Ze hadde un zaklanteern en as wai 't net uitroeit hadde, zoue ze met die zaklanteern zwaaien, zoodat we dan om zoue roeien dat we met un bocht weer bij de wal zouwe komme. En wai maar roeie. Er kwam gien end an. Op 't lest begrepe wai dat de zaak vout loopen was en besloten we terug naar strand te gaan. Maar in plaas dat wai naar strand ginge, ginge we richting Engeland. Ik zeg tegen Bontes dat wai de are kant od motte, dat zie je toch an de golve. Afijn, op 't lest kreeg ik toch ge- laik. Hij zai dat we 't net maar mosten la ten skieten. Dat zou dan wel een paar dammen verder op strand belanden. Toen wai op strand lcwame, bleek dat de stommers het net schieten lij ten had de, zoodat we gien end krege. Toen 't laag water was, hewwe ze 't net an brokke van de dam haalt. Er is nooit meer mee vist! De inhoudsopgave van 'De Clock' is bijgewerkt tot en met 2005. Belangstellenden kunnen de to tale inhoudsopgave bestellen bij de redactie, hij wordt u dan tegen kostprijs toegezonden. Alleen de aanvulling van 2005 bestellen kan natuurlijk ook. -9.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2006 | | pagina 11