Verstap VeremqbiqsjoAr 2005 Inleiding Het afgelopen jaar was voor onze vereniging toch wel bijzonder. We begonnen met een mooie uitgave van 'de Clock' helemaal vol met herinneringen aan de Tweede Wereldoorlog. We hadden twee al gemene ledenvergaderingen, op 15 april met een lezing van Hans Raap over de stolpboer derijen in en om Callantsoog en op 26 novem ber ter viering van ons 20-jarig jubileum. Dat werd een geslaagde avond.We presenteerden de nieuwe dorpsfilm, gemaakt door Wim Zee man en er was een foto-expositie waarin alle zaken door de vereniging tot stand gebracht, nog eens getoond werden. Ook namen we af scheid van onze voorzitter Wim Lastdrager, die nadat hij vanaf de oprichting nu 20 jaar, aan het bestuur zijn volle inzet heeft gegeven, van een verdiende rust genieten gaat. Alhoe wel, hij blijft als bestuurslid en als redactielid actief. De heer Theo Kok vertoonde nog een leuk afscheidsfilmpje voor Wim en Corrie. Met drankjes en hapjes werd er nog een poos nagepraat. Op 23 april ging de excursie naar de Beem- ster met o.a. een bezoek aan museum 'Betje Wolff. Cor zorgde er samen met oud-burge meester Vierhout voor dat het weer de moeite waard was. Ledenbestand Het blijft eentonig maar het schommelt nog steeds rond de 525 leden. Bestuur Dries Blokker, Jan Koelemeij en Wim Zeeman werden weer herkozen, dus we zijn voltallig. Dries is vice-voorzitter. Werkgroepen 'De Clock' was weer perfect dit jaar, de redac tie werkt hard. Helaas nam Herman Bloem afscheid omdat hij het wat rustiger aan wil doen. Hij heeft het heel wat jaartjes gedaan en zal gemist worden. De molen Op 7 juli was er een excursie naar de molen. Onze molenaar, Cees Zwaan, legde ons de werking uit. Er is op dit moment wel een pro bleem, de molen draait wel maar kan niet ma len. Ondertussen wordt er naar een oplossing gezocht. Grafmonumenten. We zijn nog steeds met dezelfde kleine groep, Hiltje, Ank en Sara, we willen heel graag ver sterking! Het kerkhof ziet er weer wat beter uit nu de kale plekken weer begroeid zijn en over de historische stenen krijgen we altijd po sitieve reacties. De Algemene Ledenvergadering van de Historische Vereniging Callantsoog wordt gehouden op vrijdag 7 april 2006 om 20.00 uur in het dorpshuis 'De Kolfweid' te Callantsoog. Agenda 1. Opening 2. Notulen vorige ALV op 01-04-2005 (zie 'Clock' juni 2005 blz.30). 3. In- en uitgaande post 4. Jaarverslag secretaris (zie hierboven) 5. Penningmeester: Financieel jaarverslag 2005, bespreking begroting 2006. De jaarrekening en de begroting liggen op de tafels. 6. Kascommissie: Mevrouw Nel Raap is voor zitter en er zijn geen aftredende leden. 7. Bestuur: geen wisseling, alleen heeft Jan Koelemeij bedankt voor het bestuur. 8. Verslagen Callinger Erfgoed en de werk groepen. 9. Excursie: Dit jaar naar Haarlem: Rond wandeling door een Hofje, Stoomgemaal Cruqius, misschien een bezoek aan een museum, we zijn er nog mee bezig. 10. Rondvraag en daarna pauze! Na de pauze zal Dirk Griffioen wat vertellen over zijn hobby zeeschepen en navigatiemateria- len, en een film vertonen. -8.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2006 | | pagina 10