NostoJqUclwfoto's we allemaal (behalve vader) een bad nemen in een grote waslcuip. Zoals ik al zei, warm water was schaars, zodoende moest hetzelfde bad water door meerderen worden gebruikt. Als jongste kreeg ik het eerste sprankelend scho ne bad, terwijl de volgende twee het moesten doen met water dat steeds troebeler werd. Een concessie werd gemaakt voor de twee opvol gers: zij kregen een bakje met schoon water om hun gezicht te wassen. Nadat de eerste drie waren gewassen werd het badwater ver vangen voor de volgende baders moeder zelf was altijd de laatste in lijn. Het gezegde 'Zindelijkheid is Goddelijkheid' was niet erg van toepassing in ons gezin geen van ons ging ooit naar de kerk, zelfs niet met Kerstmis of Pasen. Naar mijn mening was moeder een atheïst en vader een agnosticus. Moeder geloofde helemaal niet in een God, maar was toch een buitengewoon moralis tisch mens. Ze had een hekel aan schijnheilige mensen die voorwendden godsdienstig te zijn maar intus sen hun medemensen belazerden. Zelfs kort voor haar dood was moeder er van overtuigd dat er geen God en geen hiernamaals bestond. De manifestaties in de natuur dienden als haar religie ze had groot respect voor alles om haar heen dat leefde en groeide. Vader was een twijfelaar wat godsdienst be treft waarschijnlijk was hij in zijn jeugd enigszins beïnvloed door het Katholieke ge loof van zijn stiefmoeder. Hij had een veel fi- losofischer kijk op het leven dan moeder en vroeg zich vaak af of ons bestaan misschien toch een zekere bestemming had. Tijdens het rondje 'Omroeper-wegbrengen' hoorde ik plotsklaps mijn naam noemen. Het bleek Geertje Mooij (van Ginlcel) te zijn. Ze had weer een paar 'nostalgische' foto's. Hartelijk dank en "ik maak er wel weer een stulckie over voor onze Cloclc." Bij deze. Jan Mooij Pzn Daarnaast de 'werkplaats' van Piet de Vries, nu de Boet. Uiterst rechts nog een gedeelte van het huis waar onder andere Diet en Klaas Baken woonden, nu IJsie Prima. De andere foto uit een iets andere positie. Uiterst linksboven een gedeelte van de Centra, de winkel Op de foto met de pomp staat Geertje zelf, toen zo'n twee jaar oud. De pomp stond naast de brandweer- put op (toen nog) De Buurt. Op de achtergrond links het huisje van tante Geert en ome Lous van Rijn. van Jan en Trijntje Hoek, nu De Foyer appartemen ten. Ook hier staat Geer tje Mooij samen met of schrijver dezes öfSiem Prins (van de slager). Wel zeker is de jongedame links: Iet Breed uit de Schoolstraat. Let ook op de (witte) water put op het erf van 'ome Lous', die zelf hoogstwaar schijnlijk voorz'n huisje staat. -71.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2005 | | pagina 7