Qrootb Ke&tetv Riek Peelen-Klapwijk ZOALS DE SANDEPARKERS DAT IN DE ZEVENTIGERJAREN KENDEN Toen het Sandepark werd aangelegd waren er nog middenstandszaken in Groote Keeten. Arie van Scheijen had een supermarkt en slijterij aan de Helmweg. Daar liep je over het duin heen naartoe. De duinenrij was toen nog niet afgezet. De kinderen gleden er in droge tijden op een stuk karton van de helling. In de zomervakantie leidde ons erelid, de heer D. J. Trampe, als scheidsrechter voetbalwedstrijden. Daarvoor waren in het park en op camping Het Botgat genoeg jon gens te vinden. Kruisveld had een winkeltje bij zijn timmer werkplaats op 'De Onderneming'. Daar koch ten de doe-het-zelvers Tenco (verf) 0111 het huisje te schilderen en het nodige hout en ijzerwaren voor het onderhoud. Waar nu Leo de Wit (nr. 22) woont, zat Jaap van Scheijen. Hij leverde gasflessen en olie. Op zaterdag reed hij met zijn tankwagen door het park om de olietank die buiten aan menig stenen huisje was aangebracht, bij te vullen. Zijn vrouw dreef de winkel in huishoudelijke arti kelen en speelgoed. De broers Jan en Jaap van Scheijen waren loodgieter. Op meikerstijd kon je in het houten schuurtje aan de Voorweg melk kopen. In de zomertijd kon je links van de strandopgang aan een kiosk ijs en patat ha len. De waterput die daarvoor stond en waarop je dan wel eens even ging zitten, is er nog. Waar nu het appartementengebouw Callants- duyne staat, was eens 'De Blompot', een café waar je wat kon eten en drinken. Naast spijshuis De Keet tegenover 't Coraaltje stond de snackbar Het Zeepaardje van Diana. Vele jaren kwam er eenmaal in de week een visboer in het park, maar als hij in Den Helder al was uitverkocht bleef hij weg. Als je de bel Bij boer Kager aan de Achterweg ver dienden de tie 2005 - Een van de karakteris- ners uit iet pare ^<e jmfsjes van Sandepark een vakantiecent- je met het bollenpellen. Daarvoor kregen ze per kistje betaald. Me vrouw Kager zorgde voor drinken en een koekje erbij. 'Tante Sonja' - later 'De Blompot' - in winterse tijden. In die tijd waren er meer contac ten met de inwoners van Groote Keeten. Later bleef alleen 't Co raaltje over, dat helaas ook werd opgeheven. Wie kan zich nog herinneren, dat slager Koeleman op de fiets uit 't Zand aan huis kwam vragen, wat voor vlees je no dig had en dat later bracht? Ook kwam er elke dag een bakker met zijn busje in het park. En Lange- veld was er met zijn groentewagen uit Callantsoog. Ook een ijscoven- ter reed er wel eens rond. hoorde moest je vlug naar het hoofdstraatje gaan. -68.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2005 | | pagina 4