aanbouw, het Sporthotel is sinds 1985 geopend. Er zijn 550 bungalows en zomerhuizen, 9 campings met plaats voor 6000 personen en 95 particuliere kamers. Jaarlijks worden tussen de 450.000 en 500.000 overnachtingen geregistreerd. De zomer van 1987 gaat de boeken in als: te nat, te koud, te weinig zon. Dat gaf in het jaar daarop een slechte start van de zomer. 1988 was het jaar van het 70-jarig bestaan van de VW. Dit werd niet uitbundig gevierd. Wel was er weer een nieuw initiatief: de eerste Po- ezieroute werd in 1988 uitgestippeld. In 1990 had de KNZHRM Aris Vriesman (geheel rechts) ingezet bij de optocht. band aan met de VW's van Petten en St. Maartenszee. Deze samenwerkings vorm wordt VW Noordzeestrand Zijpe genoemd. Op Koninginnedag 1990 werd er als vanouds on der auspiciën van de VW veel aandacht besteed aan de opening van het badseizoen. Net als elk jaar waren er weer veel kinderen bij de gekos tumeerde optocht, en prachtige praalwagens. Nadat Neptunus weer ontvangen was, volgde het traditionele lcoffie- uurtje voor de ouderen, het kleuterprogramma en de kinderspelen voor de jeugd. Na de disco werd de dag afgesloten met het groot Oranje bal. De VW ging in 1992 een samenwerkingsver- De geschiedenis van de VW van na de oorlog wordt hiermee afgesloten. We hebben de VW gevolgd tot 1992, toen ze ophield te bestaan als een zelfstan dige vereniging. Links voorzitter A.A. van Schepen en rechts directeur S. Schaap. Foto: John Oud Tot onze spijt zijn wij in de vorige Clock niet volledig geweest. Siem Schaap wees ons er op dat de viswedstrijden zijn opgezet door Jan Doorn en Wim v.d. Berg. Om deze mis ser een beetje goed te maken hieronder een foto van Jan Doorn bij een van zijn andere activiteiten: het geven van rondleidingen door het Zwanenwater. (Foto: John Oud) -81.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2005 | | pagina 17