Da VVV inuv tuy deoorlog Jannie Provily en Lammie de Ruiter In 1976 schreef de directeur van de VW een boze brief aan Burgemeester en Wethouders van de gemeente Callantsoog. Uit de krant had hij moeten vernemen dat er plannen wa ren voor de sloop van de recreatiewoningen aan de Previnaireweg ten gunste van nieuw te bouwen permanente huizen. Als lid van de recreatiecommissie stelde hij vast, dat op deze manier zo'n commissie geen enkele zin had. Ook in latere jaren is de recreatiecommissie en de vertegenwoordiging van de VW daarin - een steeds weerkerend item. 1978. De WV bestaat 60 jaar en komt met een jubileum-uitgave van de Badbode. maal nieuw, zoals de fietsdriedaagse door de Noordlcop. In 1981 raakte de VW in de problemen door het wegvallen van gemeentelijke subsidies. Dat weerhield de VW er echter niet van om stug door te gaan. In 1983 werd dan ook het 65-jarig bestaan herdacht. In de Algemene Le denvergadering van dat jaar waren mevrouw G. Weij-Dop en de heer W. Kloosterboer aftre dend en herkiesbaar. De heer Bregman aftre dend en niet herkiesbaar. In dit jaar werd her dacht dat de heer A. van Scheijen 25 jaar in het bestuur zat en de heer Jac. Vos 35 jaar. Dat deze Badbode werd uitgegeven is bijzon der: vanaf 1974 kwam hij slechts één keer per jaar, als Kerstbadbode in de bus. Te hoge kos ten dwongen het be stuur van de WV tot dit besluit. Een nieuwe activiteit van de VW werd de voor verkoop van plaatslcaarten voor theaters in de omgeving. Men kon vanaf 1979 hiervoor ook bij het VW-lcantoor terecht. Voorzitter A. van Scheijen en secretaris W. Kloosterboer maakten zich sterk voor een goe de vertegenwoordiging in de recreatiecom- missie. Het was nodig dat er propaganda voor Callantsoog werd gemaakt, want de verhuur was niet optimaal te noemen. Er werd dan ook een overdaad van vakantie-evenementen aan geboden, sommige al bijna een traditie, zoals het spuitfeest van de brandweer, andere hele- Directeur Siem Schaap werd bijgestaan door Mara Smit als informa- trice en de heer S. Vogelzang als financieel ad ministrateur. De VW is een bloeiende vereni ging geworden met 650 leden. De VW's in de regio presenteerden vanaf 1984 gezamenlijk de gidsen om de toeristen te lok ken. Na een heel goed jaar 1983 was er in 1984 een sterke terugval in het aantal toeristen. 1987: De samenstelling van het bestuur van de VW is als volgt: A.A. van Scheijen - voorzitter, W. Kloosterboer - secretaris, D. Leguit - pen ningmeester en de leden H. Rruisveld, A.P. Noot, J. Wit, H. Horn, E. van Muijen-Slijker- man, M. de Wit-Visser. De kantoorbezetting bestaat uit S. Schaap - directeur, mejuffrouw J. v/d Berg - informatrice en mevrouw A. Kor- teland-Sinnige - financieel medewerkster. In middels zijn er meerdere hotels en pensions; Seinpost en Wijde Bliek hebben plannen voor De VW gaat in het nieuwe kantoor voortvarend verder met haar werkzaamheden. In 1974 bleek het aantal mogelijkheden om de vakantie door te brengen in Callantsoog en Groote I(eeten,fors te zijn uitgebreid. In de lijst die de VW liet drukken, staan maar liefst bijna 400 onderkomens, onderver deeld in caravans, bungalows, zomerhuisjes en gemeubileerde woningen. De prijsklassen variëren van f 75,00 per week (prijsklasse E) tot meer dan f 250,00 (prijsklasse A). Spuitfeest van de brandweer -80.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2005 | | pagina 16