Het l/W-bosje, Be-zoekersoAtttaüeH/ uo boerderij Tartte,Jaartje, Wim Lastdrager Piet Vos Jbz. schrijft hierover in zijn boekje: Het werk en leven van een 75-jarige Callantsoger het volgende: In 1924 organiseerde de VW weer een grote verloting. Financieel hielden we er aardig wat van over. Ilc had altijd al een plan in mijn hoofd. We moesten ten eerste proberen een bos te krijgen. Want wat is nou een badplaats zonder bos. Om kort te gaan, we wisten van de polder Callantsoog een bunder heinollen te pachten. Dat konden we krijgen voor 2,50 per jaar, voor de duur van 30 jaar. Toen de zaak eenmaal op papier stond, lieten we het in de winter van 1924-1925 door werklozen diepspitten. Zo ongeveer een meter. red.) Een en ander kwam ons op 700,00 te staan. Daar kwam later nog bij de prijs van de jonge dennen en het planten. 2 Maart 1925 was de grote dag. We zouden ook voor de schooljeugd een plantdag houden. 85 kinderen mochten elk twee dennen zetten. Na een jaar of vijf moesten we ze ook al begin nen uit te dunnen. Alles was in overleg met de provinciaal houtvester uit Schoorl uitgevoerd. Toen de dennen een hoogte van 1 m hadden bereikt, stelde de VW aan de leden een gratis kerstboom beschikbaar. Daar werd dankbaar gebruik van gemaakt. In het bosje staan ook nu nog dennen, die de bijna 80 jaar hebben overleefd. De meesten krom gebogen door de altijd waaiende wes tenwind en behoorlijk kaal. De jeugd gebruikt ze als lclimboom en de vogels hebben er hun uitkijkposten in. De meeste bomen hebben hun planter al over leefd. Wie zei ook al weer: "Boompje groot, plantertje dood?" Het aantal bezoekers in de boerderij Tante Jaantje was in 2005 1633. Verleden jaar bedroeg het aantal 1173. Maar eerst zette burgemeester Koster vijf den nen. Vervolgens wethouder H. Rruisveld en D. Sleutel en de bestuursleden van de VW, ieder vijf dennen. Voor de schooljeugd had ik bordjes gemaakt waar ik twee voorletters in gebrand had. Die zetten ze bij hun geplante boompjes. Zo konden ze na een tijdje kijken hoe hun boompjes het deden. Na een paar jaar zijn die bordjes verdwenen, maar de jonge den nen bleven en deden het goed. In 2005 is het 80 jaar geleden dat Piet Vosjbz. aan zijn droom, een bos bij Callantsoog, begon. Voor 1950 hadden de Caïlantsogers het altijd over het VW-bosje. Maar het bosje is allang niet meer van de VW. Via het gemeentebestuur is het nu in handen van Staatsbosbeheer. Het VW-bosje in 1938. De dennen zijn nog klein. Foto uit archief mxv. Schmidt-Baken -79.- Foto:Jannie Provily

De Clock van Callens-Ooghe | 2005 | | pagina 15