Staat imM/ dlmst Obligatie aan toonder Janny Provïly WAT ONS 20 JAAR HISTORISCHE VERENIGING IN CALLANTSOOG BRACHT In de tachtiger jaren kregen vele gemeentes de behoefte een Historische Vereniging op te richten. Zo ook Callantsoog. Zo kwam het dat Jacob Vos een praatje met Wim Lastdrager maakte: "Wij gaan een Historische Vereniging oprichten en dachten aan jou voor in de redactie van ons blad dat wij gaan uitgeven, jij deed altijd de Badbode voor de VW al, dus je bent ermee bekend. Een naam hebben we ook al: de Clock." Dit was het begin. In de algemene vergadering van vier septem ber 1985, werd besloten de statuten vast te stellen en in een notariële akte vast te leggen. En zo verschenen op de negentiende november negentienhonderd vijf en tachtig voor mij, Meester Harm Vrieling de volgende personen: de heren Adri- aan J. Kuiler, Jan Timmerman, Hendrik Kapitein, Jacob J. Vos, en Hendrik Kruisveld. Het doel was: belangstelling en interesse op wekken voor ons culturele erfgoed. In het bestuur namen plaats: voorzitter Adri- aan Kuiler, vice-voorzitter Jacob Vos, secretaris Jan Timmerman, penningmeester Henk Kapi tein. Leden: Henk Kruisveld, Wim Lastdrager en Kees Schaap. Vier keer per jaar werd het verenigingsblad 'De Clock' uitgegeven. De redactie bestond uit Wim Lastdrager, Kees Schaap en Jacob Vos. Het eerste nummer verscheen in juli 1986, een heuglijke gebeurtenis. Rien Filemieg drukte 6 jaar lang - met de ver taalde 'Clock in het Duits' mee - 25 keer ons blad. Dit vond plaats in een kleine ruimte onder het toneel, later in het magazijn van het Dorpshuis. Geen geringe prestatie. Dan werden de bladen door een koppeltje vrijwil ligers, die in ganzenpas achter elkaar langs de stapeltjes liepen, verzameld en kon de laatste man er een paar nietjes doorheen jassen. Het was dan ook een feestelijke gebeurtenis toen de laatste 'Clock' op deze wijze in elkaar was gezet, dat was koffie met gebak! In 1992 verscheen de eerste 'Clock' die werd ge drukt door drukkerij Steenman in Oostwoud. In 1988 is een boekje uitgebracht met oude ansichtkaarten over 'Callantsoog en Groote Keeten vroeger'. Op 7 april 1993 kon de koopovereenkomst voor de aankoop van de eeuwenoude boerderij van tante Jaantje en ome Anton worden getekend. Het bedrag, 200.000,- werd bijeen gebracht door middel van een lening van de gemeente, schenkingen en verkoop van obligaties. JJ| v.l.n.r.: Wim Zeeman, Ko de Bakker, Els Juffermans, Cor Spijker, Wim Lastdrager, Dien Vos, Jacob Vos, Annie Smit aan de koffie met gebak. De ondergetekenden handelende als voorzitter, secretaris en penningmeester, respectievelijk gevolmachtigden van de STICHTING CALL1NGER ERFGOED gevestigd te Callantsoog verklaren bij deze dal genoemde stichting een obligatielening heeft uitgegeven, groot f 200.000,-, verdeeld in 2000 obligaties groot 100,- op voorwaarden vastgesteld door notaris Mr. H. Vrieling te Schagerbrug. Deze voorwaarden zijn aan de achterzijde vermeld. Dit stuk is één van de aldus uitgegeven schuldbewijzen. Deze obligatie heeft een nominale waarde van ÉÉNHONDERD GULDEN Callantsoog, december 1993. penningmeester, M. Th. B. Filemieg. -62.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2005 | | pagina 18