Notulen Jaarvergadering Historische Vereniging Callantsoog op 15-04-2005 Sara Planting 1. Opening 2. Notulen 3. In- en uitgaande post 4. Jaarverslag 5. Jaarrekening 2004 6. Kascommissie 7. Bestuursverkiezing 8. Callinger Erfgoed en de werkgroepen 9. Excursie 10. Jubileum 11. Rondvraag Op verzoek van Wim Lastdrager zal vice-voorzitter Dries Blokker als voorzitter fungeren. Hij heet ons allemaal welkom en speciaal de heer Hans Raap. Afwezig met kennisgeving is Wim Zeeman en we hopen dat Jan Koelemeij nog komt. Dries memo reert het doel van onze vereniging, het leven gaat van jeugd naar ouderdom, onze blik moet op de toekomst gericht zijn maar tevens het verleden van land, streek en dorp koesteren en doorgeven. Dat komt straks goed te zien en te horen uit het verhaal van Hans Raap, dat gaat over het begin van de vorige eeuw in en rond Callantsoog. van de vorige jaarvergadering worden goedgekeurd. Sara Planting meldt dat het antwoord van de ge meente inzake ons verzoek over de nollen aan de zuidwestkant van het dorp nog steeds op zich laat wachten. Verder geen bijzonderheden. In het jaarverslag 2004 staat dat er 525 leden zijn, de penningmeester verbetert dat, er zijn 516 beta lende leden en 9 ruilabonnementen. Over de cijfers zijn geen vragen, een opmerking van de heer Vrugt of we niet voordeliger tot au tomatische incasso over moeten gaan. Dat levert volgens de penningmeester Gré Bregman ook pro blemen op, we zijn er wel mee bezig. De giro is tot nu toe voordeliger maar de vraag is hoelang nog. Telebankieren kost niets dus we vragen indien mo gelijk van die betalingswijze gebruik te maken. Nel Raap heeft samen met Wil Schutter kascontro le gedaan, alles in prima staat bevonden, er wordt decharge verleend. Nel vindt dat de penningmees ter veel werk verzet. De commissie wordt aange vuld met Muja Blokker dus alles weer op sterkte. Dries Blokker, Jan Koelemeij en Wim Zeeman zijn aftredend en worden weer voor drie jaar herko zen. Guus Zeeman doet verslag voor de Boerderij. Deze gaat weer open op 1 mei a.s., alleen op zondag. Op 12 juni is weer de normale opening. We hebben een nieuw bord in de tuin, gemaakt en aangebo den door Gerard Brink, het staat prachtig. In de boerderij zijn poppen gekomen die nog aangekleed worden en dan een vaste plaats krijgen. Tevens is er een vuurduvel aangekocht, waar vroeger op ge kookt werd. De wisselexpositie betreft dit jaar 'de klas van juffrouw List', met werkstukken, foto's, een schoolbank enz. De groep die op zaterdagmor gen in de boerderij werkt moet dringend aange vuld worden. Er worden nog 2 mannen gezocht voor schilderwerk. 'De Clock'. Lammie de Ruiter doet verslag, de re dactie is aangevuld met Dymph Molenaar, iedere vrijdag zijn ze er druk mee. Het laatste nummer was speciaal voor 60 jaar bevrijding. Er komen veel reacties op. Er is voorlopig nog voldoende kopij, maar als er iets te vertellen is, kom er dan mee. Grafmonumenten. Dries vertelt dat de kerk be richt heeft gekregen dat zij 3 monumenten op het kerkhof hebben, dat is niet juist, die zijn van de gemeente Zijpe. Hij zal hierover contact opnemen met mevrouw Balledux. Sara doet verder verslag. Na het plaatsen van de oude stenen gaat alles weer gewoon. De molen. Deze draait prima door de goede zor gen van onze molenaar Cees Zwaan. Deze zomer willen we weer een avond op bezoek gaan, Cor zal het met Cees regelen. Vertrek 9 uur naar de Beemster, het programma ziet er goed uit. Op zaterdag 26 november a.s. Die avond zullen we afscheid nemen van onze voorzitter Wim Lastdra ger, die aan de wieg heeft gestaan van onze ver eniging. Hij heeft 20 jaar ontzettend veel werk voor ons verzet, dus zullen we hem ook erg mis sen. Daar tegenover staat dat we hem nog graag 20 jaar rust gunnen en genieten met Corrie. Het pro gramma voor deze avond volgt nog in de 'Clock' van september. Mevrouw Geertsema uit Ursem heeft Gré benaderd of er niet getrouwd kan worden in de Boerderij, dit vragen ook de heren Vrugt en Schouwenaar, maar het antwoord is: voorlopig nog niet. De heer Wit meldt dat hij wil helpen met de kapotte dynamo in de boerderij. Daarna PAUZE. Na de pauze lcijlcen en luisteren we naar Hans Raap die vertelt over de boerderij van zijn ouders en andere boerderijen rond Callantsoog. Veel van de aanwezige leden herkennen de dingen uit het verleden en zien hoe alles veranderd is. Het was een fijne avond. -30.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2005 | | pagina 6