Itt> 't kort Vb nleouob aMto In de duinen werden daarna nog duizend-en- één voorwerpen en zaken aangetroffen die de Duitsers daar achtergelaten hadden. Conclusie. Bedenkend dat er in die tijd in West Ne derland nog ruim 100.000 Duitse mili tairen van alle wape nen aanwezig waren, is het toch nog een hele operatie geweest. Het heeft ook niet echt lang geduurd, ik denk een ruime week, en in feite ook zonder incidenten. Hierna kon ons dorp schoongemaakt en weer bewoonbaar ge maakt worden. Onze taak zat erop. Foto's uit de fotocollectie van de VW In verband met het 20-jarig bestaan van de Historische Vereniging vragen wij om foto materiaal van gebeurtenissen die in deze 20 jaar hebben plaatsgevonden. Op de feest avond - 26 november a.s. - zal een expositie worden ingericht. De foto's (voorzien van uw naam en adres) graag inleveren bij Sara Planting, Groenland 17. We maken er dan een kopie van, het origineel krijgt u weer terug. De inhoudsopgave van 'De Clock' is bijge werkt tot en met 2004. Belangstellenden kunnen de totale inhoudsopgave bestellen bij de redactie, hij wordt u dan tegen kost prijs toegezonden. Alleen de aanvulling van 2004 bestellen kan natuurlijk ook. Even een berichtje en hij ligt bij u op de mat. Er is een mooie fietsroute uitgezet die voert langs diverse monumenten en locaties van slagvelden uit de Engels-Russische invasie in het najaar van 1799. Uiteraard loopt deze route ook door Callantsoog en Groote Kee- ten. Een fraaie folder wijst u de weg. Nu de molen weer gerepareerd is, wordt u de gelegenheid geboden hem weer eens van dichtbij te bekijken. Donderdag 7 juli verzamelen we om 19.30 uur op parkeerter rein Kiefteglop. Aanmelden hoeft niet. U komt gewoon. Het gebeurde zo'n 80 jaar geleden... Dokter Jansen*, zo trots als een aap met zeven staar ten, racete door het kleine dorp met z'n nieu we auto. Als notabele van het dorpje was het hem als eerste gelukt, zich zo'n prachtige ma chine aan te schaffen. Op die manier stak hij ieder ander de ogen uit, want deze vorm van voortbewegen had men in het dorp nog niet gezien. Lammie de Ruiter Hoofdschuddend keek de goegemeente hem na. "Moet je kijken, wat een vaart. Die rijdt zichzelf nog eens te pletter! Eigen schuld, dik ke bult, moet-ie ook maar niet zo jakkeren!" Dokter reed 25 km per uur.... om redenen van privacy is de naam gewijzigd. -35.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2005 | | pagina 11