Aftckeul Sckieiterreuv Botgat s„ro Op de hoeken van de te passeren straten ston- Wilt u op de hoogte blijven van de gang van zaken den militaire auto's om het verkeer tegen te rondom de sluiting van het Botgat? Dat kan door houden. We voelden ons echte 'VIPS'. Het op de website, die sinds kort operationeel is, te kij- leuke was dat we allemaal door elkaar zaten, ken: www.luask.nl We werden om 12.00 uur bij het luitenant kolonel Maaskamp in Den Helder verwacht. Voor mij, die helemaal niets van militaire rangen en standen afweet, een hele belevenis. Bij de poort met slagboom wees een meneer in een mooi uniform ons de weg. Binnen werden we verwelkomd door overste en mevrouw Fiege, en kregen we meteen kof fie. Daarna sprak overste Fiege ons toe en hield een korte beschouwing over het Botgat en de gevolgen die de sluiting voor het perso neel en ook voor de omliggende gemeenten, speciaal Den Helder, heeft. Overste Fiege maakt zich grote zorgen over de plaatsing naar ander werk voor ca. 22 mensen. Daarna was er een kleine maaltijd bestaande uit een broodje en een kop soep. Tijdens dit alles kwam ik ogen en oren te kort, wat een uni formen! De meeste daarvan had ik nog nooit gezien, Landmacht, Luchtmacht, Marechaus see, Marine, en allemaal met veel goud en sterren. dus niet eerst de echte 'VIPS' en dan de ande ren. Toen kwamen de bussen voorrijden. We kon den instappen en er begon voor ons een heel bijzondere rit. Voorop gingen motorrijders van de Kon. Marechaussee. Op het schietterrein was alles in volle gang, want het was al vanaf 10.00 uur open voor de omwonenden. Ze maakten er massaal ge bruik van om het Botgat nog een keer te bezoeken en het laatste schot, door brigade-generaal P. Smit, te horen en zien afgaan. Het weer was redelijk zodat alles volgens plan kon gebeu ren. Er werd geschoten met licht en zwaar kaliber. Toen ik daar stond dacht ik, weer iets afgesloten, weer historie. Het gaf me een gevoel van spijt. Na afloop gingen we weer met de bus naar het 'Maaskamp', waar ons ter bestrijding van de kruitdamp een Barbara's bitter wachtte die ons heel goed smaakte. Daarna waren er nog enkele sprekers waaronder de beide burgemeesters van de aanliggende ge meenten. Het was voor Lammie, Suze en mij, en ik denk zeker voor veel bezoekers, een mooie afsluiting van schietterrein het Botgat. Op 25 september was het zover, het 'laatste schot' op het Botgat werd afgevuurd. Zoals was beloofd bij ons bezoek aan het schietterrein op 11 maart j.l. (zie Clock no. 2, juni 2004, blz. 32) had het bestuur een uitnodiging gekregen voor het officiële gedeelte van deze ceremonie. Het ceremoniële laatste schot wordt afgevuurd Luitenant-kolonel Fiege geeft zijn commando terug aan brigade-generaal Smit. -66.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2004 | | pagina 6