Da Kooj m Bij een bezoek aan Arie kwam van alles op de proppen, een compleet boek met de stam boom van de familie Kooger, een zakboekje van de Vereni ging voor de Belangen der Zeevisscherij. Wat extra mooi was: diverse fo to's van zijn grootvader en van Simon Kooger. Begin janu ari 2004 volgde een brief met foto's van Hendrik en Simon uit Amerika van Deanie, de kleindochter van Aai Kooger. De stamboom van de Callantsoger tak van de Koogers zal ik op het eind van het verhaal vermelden. Over Hendrik het volgende. Ilc weet dat hij aan de strandhoofden werkte en vermoedelijk helm plantte. Van veel Callants- ogers is bekend dat ze ook op de visserij actief waren. Hendrik heeft in ieder geval twee reizen gemaakt ter visserij. ïit. gteefatrrteimdj Het waren be hoorlijk lange reizen, de eer ste van 8 juni tot 26 novem ber 1910 op de logger Johan- nes Maassluis 159. De twee de reis op de Duitse zeillog- ger Friedrich Wilhelm uit Emden van 10 juni tot 14 no vember 1911. Simon Kooger (Pepi, volgens sommigen ook Charlie) heeft ook aan de strandhoof den gewerkt en ik weet nog dat hij vaak bij het steen- lossen werk zaam was bij de Kollcsluis. Hij hield me altijd voor de gek als ik daar in het kanaal zat te vissen. Ook heeft hij samen met, of in dienst van, Gerrit Baken met vis ge vent. Verschil- Het waren behoorlijk lange rei lende Callants- zen... ogers die vis rookten, deden zijn aparte kuchje na, als ze het roolcvat openden. Simon was ook actief in het verenigingsleven. Hij komt voor op foto's van de muzielcvereni- Na het al gemaakte artikel over de naar Amerika geëmigreerde familie Kooger kwamen er ver schillende dingen naar voren. Jan Mooy vroeg naar een foto van het boerderijtje (wie heeft er nog een?). Bij een huis aan de Dorpsweg zag Nico Wagemaker een steen, waarop de eerste steenleg ging vermeld stond door Johanna Kooger-Ree op 29 juli 1929. Een telefoontje met Arie Bakker leverde wat leuke dingen op over zijn grootvader Hendrik Kooger (Willies). Lossen van vlijsteen. V.l.n.r.: Hendrik Kooger, Jan Bakker, Jan Weij, Klaas ten Boekei, Piet Bakker 8lu8gefertigt 2a.a e a benlü uJuni pr. jYtusterungsbenu. Bir Ptrie Mtf» 3}u<$<o betrist JSpfcnnifl. No. 1. Ondergeteekenden verklaren hiermede, dat aan boord van het jP /--r7-/%_ gemerkf MA Schipper als. heeft gemaakt Gedrag: Bekwaamheid IJver Duur der reis of teelt Cees Vriesman -62.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2004 | | pagina 2