Kermis vroeger Op de achtergrond links dacht ik het winkeltje van Maarten Hoek te zien, maar "Maarten Hoek had een baard", was de reactie van een 87-jarige Cal- lantsoogse. We werden het er over eens, dat het Jan Koege- lenberg moet zijn, staande in de deuropening. Het echtpaar Siem en Trien Vo gelzang nam in 1936 het spul over, dus moet de foto van voor die tijd zijn, omdat de familie Vogelzang een eigen woning liet bouwen. In 1937 liet het echtpaar Vogelzang het winkel tje verbouwen. Kosten 1253,00. De kermis toen: de zweef van de familie Oudejans Geheel rechts het huis van Gert Baken, de veldwachter. Dat werd eerst In vervolg op het bovenstaande: Na een paar Steigstra, toen de Visserman en nu de Gou- keer een praatje met de familie Braak te heb- den Engel aan Zee. ben gemaakt, kwam naar voren "dat er een hele ouwe foto in Egmond hangt." Kortom: de heer Braak heeft daar een kopie van laten Ook na de oorlog heeft de familie Oudejans nog jarenlang hun molen opgebouwd tijdens de kermis op de Buurt. Men betrok dan stroom en water bij mijn ouders, Piet en Lies. De heer Oudejans is bij een verkeersongeval dramatisch om het leven gekomen. malcen en deze naar mij opgestuurd. Het is een foto van de beginjaren twintig, toen vader Braak met z'n molen in Callantsoog kwam kermissen. Alhoewel niet van de allerbeste kwaliteit, heeft de redactie besloten deze foto toch in een volgende Clock te plaatsen. jan Mooij Pzn. In de Clock van jaargang 10 nr. 3 blz. 60 t/m 62 is reeds verhaald over kermissen in Callantsoog. Vanaf 1924 stond de familie Braak ieder jaar met 'de zweef op de Buurt. In genoemde Clock wordt niet gesproken over een andere 'zweef-familie', namelijk de familie P. Oudejans. Voor wettig en overtuigend bewijs zie bijgaande foto. De kermis anno 2004 -73.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2004 | | pagina 13