Aan haar schooltijd bewaart zij goede herin neringen, meester Van Meerten en meester Schut waren goede leerkrachten. Een keer gooide ze per ongeluk een klomp door het raam van de familie Bakker, die tegenover de school woonde, de ouders van Henk, Jan en Jaap. Vader was razend, want dat kostte maar liefst 6,00. Toen Co van school kwam, ging ze dienen bij Jaap Mooij op de 'Blolcshoeve' aan de Abbeste- derweg. Ze werkte er twee jaar, maar omdat ze genoeg kreeg van het koeien melken en op zondag vrij wilde zijn, werd er omgezien naar ander werk. Dat lukte bij Jaap van Scheijen, de kruidenier in Groote Keeten. Ze was toen zestien jaar oud. Het was een winkeltje met een klein cafeetje. Dat was een kolfje naar haar hand, ze had het daar reuze naar haar zin en heeft er met veel plezier veertien jaar gewerkt. Op de fiets te boodschappen rond vragen, van huis naar huis, van boerderij naar boerderij, zo kwam ze bij heel veel men sen in de omtrek. In het weekend ging ze altijd met een hele club (Rie van Honschooten was haar vaste vriendin), naar Homan in St. Maartensvlot- brug te dansen. Normaal een afstand van een kwartiertje met de fiets, maar zij deden daar anderhalf uur over, dus dat was dikke pret! Ze kreeg verkering met een katholieke jon gen uit 't Zand. Toen ze met de kermis bij Beeldman met het hele stel op het toneel zaten, kwam meneer pastoor het toneel op en zei: "De anders-denlcenden moeten de zaal verlaten." Ze heeft de verkering toen maar uitgemaakt. Haar zus Gré trouwde in de oorlog met Wie- be Geerts en ging op 'Hollywood' wonen. Wie- be werkte als secretaris op het gemeentehuis, ook nadat hij was getroffen door de slopende ziekte MS. Gré bracht hem er trouw iedere dag naar toe. Samen met burgemeester Cor- reljé hield hij de gemeente draaiende. Na zijn overlijden in 1955 was Gré jarenlang alleen. Totdat overbuurman Coen Iclce vroeg, of ze niet samen konden eten: "Jij zit alleen, ik zit alleen," was zijn argument, "dus waarom niet?" Na lang aandringen stemde Gré toe. Zo begon een fijne relatie. In de zomer werkte Coen als kelner in de strandtent bij Jacob Vos en zijn vrouw en in de winter overal waar ze hem maar nodig hadden. Hij kende mede door zijn werk veel mensen en als ze op vakantie waren, kwam hij altijd wel een be kende tegen en was het: "Hé, ome Coen." En dat vonden ze toch zo leuk, daar genoten ze van. Eind 1977 kwam aan die mooie tijd een eind, door het overlijden van Coen op 59-jarige leeftijd en was Gré weer alleen. Broer Jaap trouw de met Geertje de Boer, zij gingen op de boerderij wo nen. Co ging met haar ouders in het zomerhuisje 'Stan Ed' wonen en werden ze buren van Ma en Piet Bakker. In de mobilisatie had Co kennis gekregen aan Gerrit Vas, zoon van een melkboer in Wor- mer en op 16 juni 1949 zijn ze getrouwd, van uit het zomerhuisje 'Stan Ed'. Later kochten haar ouders het zomerhuisje 'Jabebecri.' Februari 1956. Jabebecri, Zeeweg 21 Toen Co en Gerrit de melkzaak overnamen, ging ze mee de wijk in. Daardoor kwam ze met veel mensen in contact. Dat is nu nog te merken, want als ze in Wormer boodschap pen doet, wordt ze vaak herkend en door velen gegroet. Ook een groot verdriet werd hen niet be spaard. De eerstgeborene - een zoontje - over leed na twintig maanden, een verschrikkelijk verlies zo'n mooi mannetje. Al word je nog zo oud, dat vergeet je nooit. Daarna zijn er twee dochters geboren en heeft ze nu ook alweer grote kleinkinderen. Haar dochters wonen ook in Wormer en daar heeft ze veel steun en gezelligheid aan. Ze woont met veel plezier in het mooie, nieuwe zorgcomplex en kijkt iedere drie maanden uit naar de nieuwe 'Clock' die ze met veel interesse leest en waar ze veel van vroeger in herkent. Coen Icke - 71. -

De Clock van Callens-Ooghe | 2004 | | pagina 11