Op> ci& koffie bij Mewouw- Co Vut- Hooqiwnt In 1933-1934 werd er een nieuwe boerderij gebouwd en langzaam kwam de familie Hoog vorst de vreselijke klap te boven. Gré, de oud ste, kon niet melken. Co, die altijd goed met dieren om kon gaan, was uitverkoren om vader te helpen met koeien melken, daar had ze slag van. Vooral met één koe had ze een speciale band, die was altijd als eerste aan de beurt met melken. En in de zomer, als het vee Het gezin bestond uit vader, moeder, Gré, Co, Jan en de in Callantsoog geboren hekkenslui ter, Jaap. Vader Gerrit Hoogvorst kwam oor spronkelijk uit Schoorl, waar zijn vader een café bezat. Na zijn huwelijk op 21 oktober 1916 met Femmetje Wilhelmina Harp, volgde hij zijn vader op. Maar het café-leven was niets voor hem, dus verkocht hij het spul en kocht de boerderij aan de Uitlandseweg, on geveer twintig koeien groot. In de nacht van 1 op 2 februari 1933 werd moeder Hoogvorst wakker en dacht, wat hagelt het toch. Maar er was heel iets anders aan de hand, de boerderij stond volop in de brand! Voor het slaapkamerraam zaten lui ken, maar tot hun geluk waren die toevallig open en kon het raam een klein stukje omhoog, daar moesten zij allemaal door. Eerst werd de jongste, Jaap, naar buiten ge gooid. Dat kleine joch stond te lidderen, moe der riep: "Geef gauw een deken," maar in alle consternatie gooiden ze een kussen naar bui ten. Daar stonden zij in hun nachtgoed, snel om hulp naar de buren Nieuwland. Ondertussen deed Vader Hoogvorst de stal deur open. Een vonkenregen kwam hem tege moet. Hij had nog net de kans om één koe te redden. Hij wilde terug naar de andere koei- op 't land stond en ze hoorde de melkkar aan komen, stond deze koe al bij het hek. Als Co dan net deed of ze haar niet zag, kwam ze vlak achter Co lopen en stootte met haar kop even tegen haar rug, of ze zeggen wilde, héé, ik ben er ook nog, hoor! Jannie Provily Ze zat ons al op te wachten in haar booster in de mooie hal van het verzorgingshuis 'Torenerf in Wormen En zij vertelde ons meteen dat ze, toen ze pas getrouwd was, wel kruipende terug wilde naar Callantsoog, waar zij vanaf haar vierde jaar op de boerderij aan de Uitlandseweg 3 heeft gewoond. en, maar de te hulp geschoten buren hielden hem tegen. Het was een grote ramp, alles was verloren! Nooit hebben zij geweten hoe de brand is ontstaan. Het heeft heel lang ge duurd voor vader Hoogvorst er overheen was, want een goede boer houdt van zijn dieren. Zij moesten zolang onderdak en dan is een goede buur beter dan een verre vriend. Vader en moeder kregen onderdak bij de familie van Honschooten, broer Jan bij de buren Os kam, kleine Jaap bij Nieuwland en zijn vrouw, de beide meisjes Gré en Co bij meester Van Meerten, die dat na de brand onmiddel lijk had aangeboden. 2004 -Jannie Provily en Co Vas-Hoogvorst Het gezin Hoogvorst voor de nieuwe boerderij -70.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2004 | | pagina 10