Vb Htitortickb Vermiqinx] internet akkoord om het pannendak niet gedeeltelijk maar geheel te vervangen met door een Bel gische firma opnieuw geproduceerde Oudhollandse pannen. De bevestiging met haken maakte nu de roosters overbodig. Daar naast moesten over het hele dak roestvrijsta len ladderhaken worden aangebracht. Het karwei, waarvoor ruim twee maanden uitge trokken was, werd door de firma Veuger te Sint Maartensbrug, mede door het gunstige weer, al eind september in plaats van eind oktober 2003 geklaard. Deze restauratie wordt gedeelte lijk gesubsidieerd door Monu mentenzorg en de gemeente Zij- pe, maar de Hervormde gemeen te Callantsoog draagt de voorfi nanciering en moet het deficit opbrengen. Het dak van de kerk van Callantsoog ligt er weer keu rig bij. Bronnen: Via www.geschiedenisbanlc-nh.nl kom je er op en dan via de link Erfgoed Adresgids en scrollen naar Callantsoog. Vandaar in het rech ter deel op meer info... klikken en zit je op de pagina's van Callantsoog. Rechtstreeks kan ook: 0000002311.geschiedenisbanlc-nh.nl/ Wat ook zeker een bezoekje waard is, is de foto collectie van Niestadt. Die bevindt zich in het Zijper Museum en is op internet te bereiken via www.zijpermuseum.nl/niestadt/bbanlc.html Veel informatie, foto's en ander beeldmateriaal is te vinden op www.geheugenvannederland.nl Heel informatief is ook de site www.lcustgids.nl of die van www.lcustvisie.nl U kent waarschijnlijk allemaal wel de koop- en verkoopsite van www.marlctplaats.nl of die van www.ebay.nl maar kent u ook die van www.qoop.nl Zoek daar maar eens op Callantsoog in de categorie boeken. Deze zomer draait er ook weer een webcam met beelden van het strand in Callantsoog op internet. De camera komt in het strandpavil joen 'De Strandtent' van André van der Ploeg te hangen. De foto's komen in ieder geval op de site van de VW www.vwcallantsoog.nl en van Verhuurburo Callantsoog www.callantsoog.net te staan, maar zijn ook rechtstreeks op te roe pen via www.callantsoog.vlc Onze eigen site via www.callantsoog.net/Museum bestaat natuurlijk ook nog steeds, maar daar wordt momenteel niet veel aan veranderd. Jack Eelman (die van Suus Hoek) houdt de site 0224-callantsoog.startlcabel.nl/ bij met heel wat links naar Callantsoger pagina's. En deze moet u ook zeker eens bekijken: home.hetnet.nl/ anitavanegmond/index.html Diclc van Egmond doet daar hele leuke dingen op. Als u leuke sites tegengekomen bent met be trekking op Callantsoog of zijn geschiedenis, mail ze dan eens naar willemzeeman@hotmail.nl dan zullen wij ze weer in De Clock opnemen. Ds. F. A. France, Aan den lezer' in De Clock van Callens-Ooghe, badseizoen 1920, nr. 4. Met dank aan wijlen de heer Jacob Vos voor het beschikbaar stellen van dit blad. Jb. Baken Gzn. 'Wel en wee van de Nederlands Hervormde gemeente Callantsoog 1570-1925'. Historische Vereniging Callantsoog, ed. 'Callantsoog en Groote Keeten vroeger', 1988. J. Timmerman, 'Onze kerk en haar restauraties' in Hist. Ver. Callantsoog, De Clock van Callens-Ooghe, jrg. 3, nr. 2,1988. Z7 Willem Zeeman Bij de vorige Clock zat een kaart van de 'Geschiedenisbank Noord-Holland'. Misschien heeft u er al even naar gekeken. Van Callantsoog staat er nog niet zo veel op, maar het is de bedoeling dat we er dingen op gaan zetten die een aanvulling gaan worden op de publicaties in De Clock. -29.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2004 | | pagina 9