Nottdetu AiqwiMW l/erqazüruuf Notulen vorige vergadering worden goedge keurd. Post in/uit. Door de gemeente is toestem ming verleend tot het verplaatsen van de grafstenen van de historische graven naar de zijkant van de kerk. Het verzoek betreffende de nollen en begraafplaats is nog niet beant woord. Penningmeester Co de Bakker heeft, tijdens de ziekteperiode, Gré Bregman uitstekend vervangen en toont ons de cijfers die er pri ma uitzien. Hij wordt door Wim Lastdrager extra bedankt. De vereniging staat er goed voor. Kascontrole. Mevr. Nel Raap heeft alles in goede orde bevonden, dus er wordt decharge verleend. De heren Rellage en Rietvink tre den af en worden bedankt. Helaas is dhr. Rietvink door verdrietige familieomstandig heden verhinderd. Mevr. W. den Held- Schutter neemt één van de plaatsen in, er moet nog één kandidaat gevonden worden. Bestuursverkiezing. Dries Blokker volgt Cor Spijker op als vice-voorzitter, Cor blijft ge woon lid. Janny Provily gaat ons na 9 jaar ver laten, ze blijft wel in de redactie van de 'Clock'. Wim Lastdrager bedankt haar voor het vele werk dat ze voor ons gedaan heeft. Zij was onze vraagbaak voor de oude geschiedenis van Callantsoog, we zullen haar missen. Sara Planting treedt af maar wordt voor een nieu we periode herkozen. Callinger Erfgoed. Bij afwezigheid van de voorzitter Diclc Leguit, doet de heer Van Gos- liga verslag. Met de boerderij gaat alles goed, apparatuur aangeschaft voor klimaatbeheersing en voor zieningen tegen licht-inval. Er wordt naar gestreefd om meerdere uren open te zijn i.v.m. het verkrijgen van de museum-status. Ons wordt uitgelegd waarom Callinger Erf goed uitgebreid is met een 2e stichting, dit is i.v.m. subsidies. Nogmaals wordt gevraagd de obligaties te schenken. Werkgroepen: 'De Clock'. Doet het buitengewoon goed, dhr. Rellage memoreerde dat in zijn dankwoord en wij zijn het er mee eens. Grafmonumenten. Het eerste werk is nu de grafstenen te plaatsen, links van het grote hek. We betreuren het dat er zoveel is ge ruimd, dat zijn even zoveel kale plekken. Weidemolen. Nog steeds is de molenaar Cees Zwaan en het gaat voortreffelijk. De reparatie van de schotten is bijna klaar. Expositie. Dit jaar verzorgt de Provincie samen met de werkgroep het item Kustvisie. Ledenbestand. Wim Zeeman doet verslag. Helaas 16 leden overleden maar er zijn al weer enkele nieuwe leden bijgekomen, dus het blijft toch stabiel. Excursie. Dit jaar naar Castricum en IJmuiden op 24 april. Rondvraag. Dhr. Smit vraagt naar het Bot- gat, Lammie de Ruiter doet verslag van ons bezoek en verdere ontwikkelingen zullen we nog van overste Fiege vernemen, maar er zijn meer gegadigden, dus alles moet in goed overleg gebeuren. Er komt een boekje over 50 jaar Botgat. Idee van de heer Smit, misschien een film maken over een 'Schietdag'. Dhr. Wit vraagt wat er daarna met het duingebied gaat ge beuren, we weten het nog niet. Hans Bolg komt nog even terug op de ope ningstijden op zaterdagmorgen, maar die zijn in het geheel al meegenomen. Lezing door dhr. De Jong over het sociale aspect van de V.O.C. Evenals vorige keer is de lezing zeer boeiend. In die tijd waren het toch ook niet allemaal 'lieve jongens' dus is er niets nieuws onder de zon. Bij de vader landse geschiedenis is dit toch nooit zo goed tot mij doorgedrongen, goed om het nu eens anders te horen. Wim Lastdrager bedankt de heer De Jong voor de fijne avond en wenst ons allemaal wel thuis. Het was 1 april en of het daardoor kwam weet ik niet, maar we begonnen een kwartier te laat, waardoor alles een beetje uitliep. De voorzitter opende de vergadering. Er waren 39 leden aanwezig, inclusief het bestuur, Dries Blokker ontbrak met kennisgeving. -27.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2004 | | pagina 7