Konitiküjlc onAersckddmv EeMs reactie^ Piet Drieënhuizen is vanaf 1962 al actief in Callantsoog. Hij was brandweercommandant, zat in het oranjecomité en de ijsclub, was voorzitter van de dorpsraad en bemoeide zich met de plaatse lijke politiek. Bijna te veel om op te noemen. Foto: Dries Blokker Deze heren verdienen hun onderscheiding ten volle. Wij feliciteren ze van harte en hopen dat ze hun werk nog vele jaren kun nen voortzetten. Rien Filemieg is al vele jaren voorzitter van het dorpshuis en bestuurslid van de Burger Kies vereniging. Ook was hij betrokken bij de volkstuinen, de voetbalver eniging, Callinger Erfgoed en was een aantal jaren raadslid. Diclc Leguit was destijds raadslid en wethou der van Callantsoog. Ook deed hij veel vrijwil ligerswerk, o.a. was hij betrokken bij het dorpshuis, Callinger Erfgoed, de VVV, het be jaardenhuis, stichting Kunst, de bridgeclub enz. enz. Mw. L. Inglis-Arkell-Tholen (Zeeweg 25), 91 jaar oud, kon ons de oplossing geven. De familie Tholen bracht reeds in de jaren dertig met hun gezin de zomervakanties door in Callantsoog. Er logeerden toen nog maar een beperkt aantal gezinnen in de zomer in het dorp. De familie Tholen uit Amsterdam bestond uit vader en moeder en 6 kinderen, w.o. Leonie, Tonie, Atie en Toos. Deze 4 dochters waren de zwemkunst mees ter. En vooral Leonie (mw. Inglis-Arlcell) beoe fende het zwemmen als haar sport, met als specialiteit schoonspringen. Een andere Amsterdamse familie die men altijd ontmoette tijdens de zomervakanties, was de familie Van der Bos met 5 zonen, ook zwementhousiastelingen. Zo rond 1930 beslo ten genoemde kinderen een zwemclub op te richten, genaamd 'Paal 13'. Er werd in zee gezwommen voor het strand paviljoen van Vos en De Haan. Er werd ge zwommen vanaf het strand rond twee vlotten die in zee verankerd lagen. Men organiseerde ook wedstrijden. De exploitanten Piet Vos en Piet de Haan vonden dit prachtig en stimu leerden deze activiteiten. Zij stelden de in 'de Clock' nr. 1, afgebeelde prijs ter beschikking. Helaas door omstandigheden (waarschijnlijk slecht weer) is de wedstrijd voor deze trofee nooit doorgegaan. De prijs is blijven liggen en werd 70 jaar later teruggevonden. De dames Tholen gaven ook zwemles aan de dorpsjeugd. Mw. Inglis-Arkell kan zich herin neren dat Jacob Vos Pzn. (toen 19 jaar) zich aanmeldde voor zwemles. Jacob had toen een baardje. Met haar hand onder de baard leidde ze hem door het water en Jacob kreeg de slag te pakken. De tijden zijn veranderd. Wim Lastdrager Donderdag 29 april zijn op het raadhuis in Schagerbrug drie Callantogers koninklijk onderschei den, het zijn de heren: P. Drieënhuizen, M. Filemieg en D. Leguit. V.l.n.r: P. Drieënhuizen, burg. A. van Apeldoorn- Pruijt, M. Filemieg, D. Leguit. Hieronder volgt een reactie op het artikel uit 'de Clock' nr. 1 van 2004 betreffende de zwemtrofee. -40.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2004 | | pagina 20