nr. 1 en 3 waarin in een uitgebreid artikel de feestelijkheden van dit gebeuren worden beschreven. In oktober van het jaar 1933 vond een grootse huldiging plaats, Dr. Oterdoom vierde zijn 121/2 jarig ambtsjubileum. En hoewel dokter Oterdoom de commissie op het hart had gedrukt een eventuele huldiging zéér een voudig te doen, was deze uitgegroeid tot een groot spontaan feest. Honderden aanwezigen groot, klein, arm of rijk zaten dicht opeengepakt in de grote zaal van café De Wit te 't Zand. Het grote toneel was herschapen in een bloementuin. Vele hoogwaardigheidsbekleders spraken hun dank uit, vergezeld gaande van bloemen en andere blijken van waardering. Ook Mevrouw Oterdoom werd op deze dag niet vergeten, want ook zij had een niet te onderschatten aandeel in het reilen en zeilen van de praktijk. Want bij afwezigheid van de dokter vormde zij het hoofdkantoor. Ook de administratie en niet te vergeten de apotheek was in haar handen. Menigeen kreeg een bit tere pil of zuur drankje te slikken, al was dat natuurlijk bittere noodzaak. Dr. Oterdoom zittend voor de klok, links. P. Vos, de dames van de zangvereniging en rechts Meester Smit. Het werd een dag om nooit te vergeten, over en weer werden er vele dankwoorden uitge sproken. Ook op de drie kinderen heeft het een onvergetelijke indruk achtergelaten. Lia herinnert het zich nog als de dag van giste ren. Tot zijn grote spijt (tot op hoge leeftijd wist hij nog precies de namen van zijn patiënten) moesten zij wegens gezondheidsredenen van zijn vrouw verhuizen. De apotheek, het ge zin, het werd haar allemaal teveel. Maar er kwam ook nog bij, dat de kinderen van de lagere school afkwamen en naar het middel baar onderwijs moesten en dat was in Alk maar. Zo verhuisden zij in 1935 naar Hilver sum, waar dokter Oterdoom schoolarts werd. Wel een enorme overgang na het runnen van zo'n grote praktijk. Hij miste het enorm, vooral het contact met de mensen; hij heeft toen een groot offer gebracht. In de oorlog nam hij na het gevangennemen en latere ver trek van de toenmalige directeur van de G.G.D. diens functie waar. Na de bevrijding werd hij bij eerste raadsbesluit benoemd tot directeur. Dochter Lia werkte al vanaf 1944 in Gro ningen bij het Rode Kruis. Bij de evacuatie, de terugkeer uit de Duitse kampen van de daar te werk gestelde mensen speelde zij een grote rol. In 1946 is zij voor twee jaar met het Rode Kruis naar Indië gegaan om daar op buiten posten in bevolkingspoliklinieken te werken. Terug in Holland (1948) ging zij weer de ver pleging in. De vriendschap tussen de families Smit en Oterdoom is altijd blijven bestaan en zo kwam het tot een huwelijk in 1953 tussen Piet Smit, zoon van meester Smit, geboren op 13-10-1923, en Lia. De familie Smit was in 1930 naar Broek in Water land vertrokken waar meester Smit tot aan zijn pen sioen (1960) hoofd der school was. Noot van de redactie In museumboerderij Tante Jaantje ligt een fotoalbum, geschonken door de inwoners van Callantsoog en Groote Keeten aan mees ter Smit bij zijn vertrek als een groot blijk van waardering. -35.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2004 | | pagina 15