Dokter Oterdoom De praktijk was groot en omvatte 't Zand, Ju- lianadorp tot aan Huisduinen, Oude Sluis, Wieringerwaard, Schagerbrug, de Stolpen en Callantsoog, in onze tijd onvoorstelbaar. Ge lukkig had hij een tweepersoons Fordje waar mee hij zijn patiënten kon bezoeken, iedere Hij voelde zich hier als een vis in het water. Ondanks zijn drukke praktijk had hij nog overal tijd voor. Callantsoog had bij hem een speciaal plekje, hij deed mee aan tal van acti viteiten zoals b.v. de strandfeesten. Dokter Oterdoom was ook een enthousiast fotograaf, zie de foto's bij dit stuk die wij kregen van Lia Oterdoom, o.a. van een prijsuitreiking op de Buurt voor het huis van burgemeester Breebaart. Ook aan de actie voor het bijeenbrengen van geld voor een uurwerk in de kerktoren deed hij mee met o.a. meester Smit, hoofd van de lagere school in Callantsoog en voorzitter van de commissie, Piet Vos, voorzitter van de VW, burgemeester Breebaart en de dames van de zangvereniging. Zie onze Clock jaargang 11 Haar vader is op 23-12-1892 in Z.O. Groningen geboren in het plaatsje Bellingwolde, als zoon van een Groninger boer. Nog in zijn stu dententijd heeft hij waargenomen bij familie in Winkel. Omdat het platteland en de bevol king hem hier in de Kop van Noord Holland wel aantrokken, vroeg hij zijn familie uit te zien naar een praktijk in deze streek. Dat werd 't Zand, april 1921. Maar er moesten nog een paar hindernissen worden genomen. Hij moest zijn artsenexamen nog doen en ook een huwelijk was zeer gewenst, want in die tijd was samenwonen er nog niet bij. Zijn vrouw was een boerendochter uit het plaatsje Finsterwolde, ook uit Groningen. Haar meis jesnaam was Barlagen en zij was geboren op 26-12-1895. Zij trouwden op 26 april 1921 en gingen linea recta naar de praktijk aan de Kanaalkade van 't Zand. Mevrouw Oterdoom nam de apotheek onder haar hoede. dag een andere hoek van zijn praktijk. Op woensdag bezocht hij Callantsoog. De kinde ren uit Callantsoog die in 't Zand op de katholieke school zaten, wisten dat precies en stonden hem al op te wachten, want dan mochten ze meerijden. Zittend in de katten bak, de passagiersplaats en soms zelfs op de spatborden reden ze via de Stolpen langs het bejaardenhuis 'Buitenzorg' van de Zijpe naar Callantsoog. Zijn eigen kinderen Lia geb. 09- 05-1923, Herman op 27-08-1924 en als hekken- sluitertje Ada op 28-12-1927, gingen op het kleine openbare schooltje van meester Elzer. -34.- Janny Provily Via Ank Randag van de 'Commissie Onderhoud Kerkhof, kwam ik in gesprek met Lia Oterdoom, oudste dochter van dokter E.E. Oterdoom uit 't Zand en omgeving. Zij vertelde mij het volgende: Dokter Oterdoom in zijn werkkamer. Prijsuitreiking op de Buurt 1930.

De Clock van Callens-Ooghe | 2004 | | pagina 14