Wi& wte£ w iets wteer wwi? waaraan de sleepschijf vastzit, stuk gescho ten. Dit houdt in dat het vliegtuigje nu te snel vliegt. Het moet naar beneden gehaald worden. De parachute moet uit het toestel komen. Omdat door een technisch manke ment dit niet meteen gebeurt, vliegt het razendsnelle toestel richting strand. Op het laatste ogenblik komt de parachute te voor schijn en kan het vliegtuigje zonder veel schade landen. Overste Fiege heeft duidelijk moeite met het feit dat het schietterrein Botgat eind van het jaar gesloten wordt, vooral omdat daardoor een aantal mensen zonder werk komt. In een regio waar het met de werk gelegenheid toch al niet zo best gesteld is, is dat heel vervelend. In september zal er waarschijnlijk nog een zogenaamde Rela tiedag georganiseerd worden. Diverse in stanties in de directe omgeving van het Botgat zullen dan worden uitgenodigd. Vervolgens kunnen we afscheid nemen van een unieke plek in onze gemeente. Dan is er een stukje geschiedenis Groote Keeten en Callantsoog voorbij. Op de ledenvergadering stelde de heer Wit de vraag: Wat gaat er met het Botgat gebeuren? Overste Fiege meende te weten dat een deel van de gebouwen gesloopt zal worden, ande re worden dichtgetimmerd. Wat er met het duingebied zal gebeuren is ook voor hem nog niet duidelijk. Foto's: Wim Zeeman en Lammie de Ruiter Cees van Scheijen is mijn naam en ik ben een kleinzoon van Jan van Scheijen. Al geruime tijd ben ik bezig om onze familie uit te zoeken en zoals het bijna alle genealogen vergaat is het ook bij mij: hoe langer geleden hoe moeilijker om de kale data wat aan te kleden met een aantal feiten uit hun dagelijks bestaan. Nu betreft het mijn grootvader, dus het is nog niet zo lang geleden, maar toch ont breekt er wat om zijn verhaal af te maken. De kale gegevens zijn de volgende, het betreft: Jan van Scheijen Geboren op 2-2-1890 te Groote Keeten (gem. Callantsoog) le huwelijk op 8-6-1912 te Zijpe met Diewertje Zeeman. 2e huwelijk op 21-6-1935 te Den Helder met Marie J. de Clercq. Overleden op 8-8-1972 te Julianadorp (gem. Den Helder). Mijn grootvader was nogal ondernemend en veel van zijn handel en wandel is mij inmid dels bekend, maar de periode 1925 tot 1945 blijft erg vaag. In die periode had hij een busonderneming in de Groote Keeten. Hij was toen 35 - 55 jaar. Deze bus reed een lijn Schagen - Den Helder via verschillende dorp jes. Ook werden er uitjes met verenigingen gere den en ging hij op zondag met voetballers op pad. Ilc heb me laten vertellen dat hij in de oorlog ook werknemers en evacués vervoerde vanuit Callantsoog naar Den Helder. Wie kan hier meer over vertellen? Wie heeft misschien zelf ooit in zijn bus mee gereden en kan mij hierover informatie ge ven? Wie heeft Jan van Scheijen mogelijk zelf gekend? Alle informatie is mij zeer welkom! Ilc hoop dat deze oproep mij verhalen oplevert die over 10 jaar niemand meer weet. Cees van Scheijen Goudenregenstraat 34 1741 ZJ SCHAGEN email: c.v.scheijen@12move.nl -33.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2004 | | pagina 13