van anderen de bemanning op twee na gered. Den volgenden morgen was het schip geheel verdwenen. Ongeveer hetzelfde overkwam hem in 1896, toen hij geheel alleen op het strand was en toch twee menschen van een vissersvaartuig, dat gestrand was, heeft we ten te redden, door hen met een touw, waar door verbinding met het schip door middel van een stulc drijfhout was verkregen, naar het strand te trekken. Klaas Hollander, geboren 1856. Was bij dezelfde reddingen tegenwoordig, die ook door Jacob Vos zijn verricht. Dirk Vos, geboren in 1848. 1870 vier reddingen, n.1. van de 'Navigator', de 'Elisabeth Sophia', de 'Jenny' en de 'Carl Johan' en verder geholpen bij de reddingen die ook de anderen hebben verricht. Het was slechts een eenvoudige opsomming van de feiten, die deze stoere oud-redders ga ven, geen bloemrijk verhaal, en er was niets schokkends, niets geweldigs in, alsof het iets heel gewoons was dat verrichten van al deze heldendaden, dat hun even zoovele malen het leven had kunnen kosten. Twaalf man verdronken er toen, vertelden ze. 't Klonk zoo simpel uit hun mond, maar toch, het was zo aangrijpend. 1. Inleiding Het was voor de Historische Vereniging een rustig jaar zodat we allemaal van de mooie zomer konden genieten. De Duitse vertaling van het boekje 'Van Callinge tot Callantsoog' is gereed gekomen en in de boerderij ver krijgbaar, alles weer door de redactie van 'de Cloclc' tot stand gekomen. We hadden dit jaar één ledenvergadering op 4 april, dhr. B. Siezen had een boeiende le zing over oude foto's en de dubbele moord in Schagen. De gemeente is door ons benaderd over de nollen aan de zuidwestentree van ons dorp, hierop is nog geen antwoord ontvangen. Het verzoek om plaatsing van de oude grafste nen naast de kerk is, tot ons genoegen, wel ingewilligd. De excursie op 26 april ging dit jaar naar het mooie eiland Texel, Cor trakteerde ons weer op een fijne dag met veel interessante infor matie. 2. Ledenbestand Het blijft rond de 525 schommelen, maar moet niet verder dalen, we hopen dat ieder lid er een nieuw lid bij kan winnen. 3. Bestuur De penningmeester, Suze Vriesman trad af en in haar plaats kwam in september Gré Bregman. Jannelce Verburg stelde zich eerst wel beschikbaar voor een nieuwe periode maar bedacht zich en heeft alsnog bedankt. Suze neemt haar plaats in. Dries tekende weer voor een volgende termijn. 4. Werkgroepen De redactie van 'de Cloclc' is nog com pleet en verrast ons ieder kwartaal weer met een prachtig blad. Grafmonumenten. De groep is nog altijd in de zomer op dinsdag aan het werk, er zijn sneeuwklokjes geplaatst. Met de gemeente is overeenstemming bereikt over enkele graf stenen die aan de zijkant van de kerk ge plaatst zullen worden, met deze toestem ming zijn we heel tevreden. De molen. Cees Zwaan is nog steeds onze trouwe molenaar, en de molen draait goed, er waren dit jaar problemen met de schotten van de wieken, ze zijn door de daar omheen grazende paarden beschadigd, maar zullen weer gerepareerd worden, dus dan draait hij weer als vanouds. De inhoudsopgave van 'De Cloclc' is bijge werkt tot en met 2003. Belangstellenden kun nen de totale inhoudsopgave bestellen bij de redactie. Alleen de aanvulling 2003 bestellen kan natuurlijk ook. Uw bestelling wordt u tegen kostprijs toegezonden. Overgenomen uit 'Helden der zee', samengesteld doorHenri ter Hall, 1929. Met dank aan Willem Barten Verslag tweMglngsjaav 2003 Sara Planting tnkotietZ003

De Clock van Callens-Ooghe | 2004 | | pagina 9