KUuretelevisie< Maar Jan remde Grietje aldeur nag wat of as ze d'r weer over teutte: "Nei, we wachte 't eerst nag eflees of oor, 't ken van 't jaar nag niet laie." hew toch zo'n zood inmaakt deuze keer. Maar Jan komt oigelijlc ok nag wat liene, as 't mag," zee Grietje metien. "Dat ken oor," knik te buvrouw, "maar kom eerst maar veerder." Op een eivend toe ze in de keuken zatte te slcemeren, zee Grietje inienen: "Nou barst m'n klomp, moet je geneven over koilce, de bure hewwe kleuretelevisie. Deer ken 't zeker wel laie en hai verdient toch niks meer as jij." Toe ze an de koffie zatte, lcelce ze nuwslcierig de boel in de rondte. "Weer is jullie kleurete levisie nou?" vroeg Jan, "bai oos vedaan ken je 'm zo zien staan." "Kleuretelevisie," zee buman verbaasd, "we hewwe hillegaar gien kleuretelevisie. Hoe kom je d'r bai. Die benne m'n veul te duur. Nei, je zelle dit wel zien hewwe en dat is niks minder mooi!" en hai wees nei een hoek van de kamer. Deer sting een groot alcwarium met de nuwste snuffies. De verlichting brandde en dat was een pracht gezicht, al die mooie kleure van de ver skillende vissies tussen de waterplante, 't krioel de d'r van. "Je lcenne d'r ure nei koilce," zee bu vrouw, '"t verveult nooit, dat is wel effen wat aars as een goudvis in een lcompie." Deer keek Jan ok van op, dat kon ie eigenlijk niet goed verlcroppe. "Ik gaan eflees lcoilce," zee ie, "kwansuis om wat te lienen." Ja, deer moste ze d'r geloilc in geve, 't was echt een anwinst. Toe ze weer nei huis gaan wouë, vroeg buvrouw: "Je kwamme toch nag wat liene?" "Wacht, ik gaan mee," zee Grietje, ïlc moet de snaibonemolen nag terugbrenge." En zo gonge ze nei de are kant. "Volk!" riep Jan. "Goeieneivend," zee buvrouw, "kom 'r in, we zitte net an een bakkie. Drink 'r eflees ien mee voor de geloilcigheid. Den lcenne jullie metien oos nuwlcocht zien." "Nou, as ik je niet ontroif en nag welbedanlct voor 't gebruik van de snaibonemolen, oor. Ilc "O, ja," zee Jan, "dat was ik hillegaar verge ten. Wat was 't ok alweer, weet jij 't Griet?" "De hoiningslceer," zee ze op goed geluk of. Dat mocht en met de slceer gonge ze de deur uit. "As je nag rs wat wete," grommelde Jan toe ze thuis kwamme, "nou moet ik murgen van arremoed de hoining ok nag lcnippe, dat is wel 't leste weer ik gebrek an hew." En met een venoinige ruk trok ie de gerdoine dicht. Nel Rentenaar-Bakker Toe de eerste kleuretelevisies kwamme, wazze ze skrikbarend duur. Nag niet zo bar veul mense konne d'r toe ien anskaffe. Maar van lieverlee wiere ze gekouper en stapte mienigien over van zwart-wit op kleure. Jan en Grietje hadde d'r ok wel zin in, want ze hadde 't bai femilie zien en ze wazze d'r metten van ondersteboven. - 5. -

De Clock van Callens-Ooghe | 2004 | | pagina 7