Stichting Bekeer Callmqev Erfgoed Stichting Cctitinger Erfgoed tn memoruwcjqjis Mooij Pzw. Enkele punten noemen we hier alvast op: De museumboerderij is dit jaar tien jaar in ons bezit. Het restauratieprogramma is in 2003 vol tooid door de vernieuwing van rieten dak en schoorstenen. Een gedegen beleidsplan voor het museum is gepresenteerd. Door het vertrek van mw. G. Wey-Dop ont staat er een vacature in het bestuur. De 81 vrijwilligers konden dit jaar 1458 bezoekers verwelkomen, 111 meer dan vorig jaar. De registratiecommissie maakt goede vorde ringen. Jaarlijkse uitloting renteloze obligatielening De restauratiekosten hebben meer dan 650.000,00 bedragen. Ondanks een rijks subsidie van rond 35.000.00 blijft er toch een groot bedrag voor rekening van de Stich ting. Het bestuur van de Stichting zou het dan ook zeer op prijs stellen wanneer zo veel mogelijk houders van obligaties deze aan de Stichting schenken. Een zgn. schenkingsver klaring is bij de penningmeester verkrijgbaar. Inlevering dan wel toezending van de in de jaren 2000, 2001, 2002 en 2003 uitgelote obli gaties, eindigende respectievelijk op het eind cijfer 3,1, 8 en 6 is nog steeds mogelijk. Op zaterdag 27 maart en zaterdag 17 april 2004, tussen 14.00 en 15.00 uur kunnen obli gaties worden ingeleverd ten kantore van de penningmeester - zomerhuis gelegen achter de woning, Duinroosweg 20 te Callantsoog. Toezending per post van de uitgelote obliga ties is eveneens mogelijk en wel aan het adres van de penningmeester P. van Gosliga, Duin roosweg 20, 1759 HJ Callantsoog. Zoals vorig jaar reeds werd medegedeeld staat de Stichting voor grote uitgaven. De museumboerderij 'Tante Jaantje' - aangewe zen als Rijksmonument - heeft uitwendig een grondige restauratie ondergaan. Bij het ter perse gaan van deze 'Cloclc' be reikte ons het droeve bericht van het overlij den na een kort en heftig ziekbed van Jan Mooij. Jan was 'ons redactielid op de achtergrond'. Hij leverde ons tientallen foto's aan, steeds weer vergezeld van een verklarende tekst. Ook in deze Cloclc treft u daar een voorbeeld van aan. Hij zocht net zolang tot hij het plaatje compleet had. Ook in deze 'Cloclc' iets waar Jan zich jarenlang (vanaf 1992) mee bezighield: de plakboeken. Elk jaar mochten we zijn boeken gebruiken om hieruit de rubriek: 'Gisteren is ook een beetje geschie denis' samen te stellen. Het samenstellen zon der Jan zal moeilijk zijn. Wat zullen we hem missen. Jan voor alles bedankt! Man Guus Zeeman ontvingen we het jaaroverzicht over 2003. Wilt u dit lezen, dan kunt u op zaterdagochtend in de boerderij het verslag lezen of een kopie krijgen. Voor de vijfde maal heeft uitloting plaats gevonden van de door de Stichting Callinger Erfgoed in 1993 uitgegeven renteloze obligatielening. Sinds 1 januari 2000 wordt per jaar 10% van de uitge geven obligaties met een nominale waarde van 45,38 afgelost. Voor het kalenderjaar 2004 zijn de obligaties eindigende op het eindcijfer 7 (zegge zeven) uitge loot. Op de obligatienummers 527, 987 en 1237 is boven de nominale waarde een premie van 34,03 gevallen. Namens de redactie en vele anderen Lammie de Ruiter. -20.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2004 | | pagina 22