£xcuvd& Historiscke< Vereniging Stormen komen, Stormen gaan, Maar mijn garage bleef mooi niet staan. Poëzie Poëzie was en is een deel van mijn leven. Toen ik vanwege de ziekte van mijn vrouw besloot mijn burgemeesterschap van Gasselte neer te leggen, om gevolg te kunnen geven aan haar wens terug te keren naar Noord-Holland (daar waar het leven voor haar - anders dan in Drenthe - goed was) kreeg ik van mijn oudste dochter een fotoalbum, gelardeerd met gedichten. Haar ope ningsgedicht was dit gedicht van Willem Wil link: Vader kocht ooit een verzameld werk Een bundel gedichten van degelijk merk Bij wat hij mooi vond zette hij strepen Een enkel keer een uitroepteken Ach, leest u dat gedicht verder zelf Het gedicht is op een ansichtkaart te koop (ook ik zet stre pen in mijn boeken). De poëzieroute Callantsoog bestaat niet meer. Heel jammer. De route gaf kleur aan Callants oog, later aan de gemeente Zijpe waarvan Callantsoog deel uitmaakt. Het initiatief kwam uit de boezem van het gemeentebestuur, ik heb niet de indruk dat er alles aan gedaan is de route te redden. Overigens kunt u nog wel poë zie op straat lezen: in Leeuwarden heeft men burgemeester Mr. G.J. te Loo (een van mijn voor gangers in Gasselte) geëerd met een aantal tegels met gedichten op Leeuwarder trottoirs. In Leiden heeft men op gevels van huizen en kantoren gedichten geschilderd. Egmond (ge meente Bergen) had afgelopen zomer een poë zieroute met steun van de gemeente. In Bergen heeft men altijd gevoel voor kunst gehad. De niet-verlcochte borden kunt u 's zo mers tijdens de openingsuren in de beeldentuin 'Het Vijfde Seizoen' aan de Langevliet zien/ lezen. Waar kent u Siddeburen van? In Siddeburen was een bok.. Poëzie geeft kleur... Poëzie is een deel van mijn leven. Net als Jan Pronk (maar daar houdt de vergelijking ook direct op) lees ik elke dag tenminste een ge dicht. Ik heb destijds drie borden uit de poëzie route gekocht: het bord dat bij de eerste route bij 'ons' huis stond, het bord Strandwandeling en het bord met het gedicht van Jan Eijlcelboom over het Callantsoger burgemeestershuis. In dat gedicht van Eijlcelboom wordt gesproken over 'stilstaand vee' in de aanpalende wei. Mijn vrouw en ik hebben een en andermaal Van Muyen gebeld, dat zijn vee niet stilstond, (het gedicht staat in de bundel 'Het lied van de krekel'. Zou de bieb in Callantsoog deze bundel niet hebben dan wil ik dat boekje graag aanbieden). In het gemeentehuis van de toenmalige ge meente De Wijk werden tentoonstellingen ge houden. Een tentoonstelling ging over (kunst) voorwerpen die Drentse burgemeesters zeer lief waren. Ilc heb toen het bord 'Strandwandeling' laten ophangen en daarbij verteld over de poë zieroute Callantsoog. Reclame voor ons dorp in de mediene. Een journalist van het Nieuwsblad van het Noorden die een verslag schreef over die tentoonstelling (dezelfde journalist die over mij schreef dat ik bij een ontmoeting met een collega mij met hem in het Latijn onderhield; ik zou willen dat ik dat kon) merkte op dat ik hetzelfde deed als in het gedicht wordt beschreven: teruggaan in de tijd. Ik deed dat ook nu. Dit jaar zal de excursie plaatsvinden op zaterdag 24 april. We hopen om een uur of negen bij het Dorpshuis in te stappen en dan langs de kust af te zakken naar het zuiden. We hopen om 9.45 uur te arriveren bij de 'Johannahoeve' te Castricum en daar zullen we de koffie gebruiken. Bij de 'Johannahoeve' is het bezoekerscen trum 'De Hoep,' eigendom van en beheerd door het PWN. Tien jaar geleden is het daar gebouwd, dat weten we nog zo goed want toen hebben wij de spullen uit het oude be zoekerscentrum min of meer geplunderd, omdat wij 'Tante Jaantje' aan het inrichten waren. Wij waren toen zo arm als Job en waren met de geste van het PWN gered. Nu kunnen we eens kijken wat ze er van ge maakt hebben. De broodmaaltijd zullen we gebruiken in IJmuiden en het middagprogramma zal in het teken staan van een bezoek aan het visse rijmuseum (idee komt van Sara Planting). Kosten zijn begroot op 35,00 per persoon. Opgave kan bij Cor Spijker, Fazantenweg 6 en Sara Planting Groenland 17. Maximale aantal deelnemers 50, wie het eerst komt, wie het eerst maalt. - 19.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2004 | | pagina 21