ten miUtalr tehuis ten kiekje^ van def)e üfaan Later is de boet (was tehuis en woning) weer teruggeplaatst op het erf van Piet de Jong. Die heeft er in het verhuur-/bad- gasten-seizoen enige jaren in gewoond opdat de eigen wo- Bij de familie Piet de Jong aan de Dorpsweg werd hiervoor een kippenschuur omgetoverd tot een militair tehuis. Hier kon men naar hartelust dammen, schaken, sjoelen enz. Dit alles kwam tot stand door vele vrijwilligers. Op 4 december 1939 werd het tehuis officieel geopend. Op bijgaande foto zien we een groot deel van de vrijwilligers. Het tehuis is in 1942 gesloopt en aan de Ab- bestederweg weer opgebouwd. (Ongeveer op de plek waar nu een parkeerterrein is, vlak voor Tulip Inn.) Hier heeft de familie Teun Mooij (van de knuppelaarenige ja ren gewoond. Het vee van Teun was on dergebracht bij Kees Baken (nu Hylcsos). Een foto, genomen kort na de oorlog '40-'45. Waarschijnlijk door het ontploffen van het huis van Dirk Kuiper in 1943 is nog duidelijk de schade te zien van de huizen op de achter grond: links van Piet Renooy, daarnaast van Gert Baken. Bijna alle pannen zijn van de daken afgeslagen. Op de voorgrond Mijndert de Haan met echt genote Bets Bakker, twee kinderen en de Sint Bernardhond. Let ook op het klinkerpad dat nu de hoofd weg door het dorp is geworden. Jan Mooij Pzn. In de jaren vlak voor de oorlog 1940 - 1945, de mobilisatietijd, was er behoefte aan opvang van Nederlandse militairen. Een aantal van hen werd o.a. in Callantsoog gestationeerd. Ze werden gelegerd in twee houten barakken, die tussen de karrenloods en de KNZHRM stonden. (Zie foto op blz. 58 van 'Callantsoog en Groote Keeten vroeger'). Voor deze militairen werd een mogelijkheid en ruimte gezocht om hun vrije tijd redelijk nuttig in te vullen. Zittend v.l.n.r.: mw. Unk; J. Unk; D. de Jong; Van der Veer; Pilon; mevr. Pilon ning verhuurd kon Staand v.l.n.r. mw. Straatsma; kapitein Kroes (militair); bijna verscholen achter worden. de kapitein T. Unk en H. Unk; T. de Jong; mw. Hoekstra; Straatsma; Teitsma; mw. Met veel dank aan Teitsma. Wim Unk. De vrijwilligers P. de Jong en I(. Unk, die beiden veel werk gedaan hebben om een en ander tot stand te brengen, staan helaas niet op deze foto. Jan Mooij Pzn. - 15.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2004 | | pagina 17