Abbestederweg. G. Eriks, 'Blokshoeve' - Jb Baken - 'De Tempel' ger de boerderij van de weduwe T. Baken- Kuiper en haar zoon Adriaan, later het bedrijf van de familie Van Klaveren. Vroeger keelc je vanuit de woonkamer van 'De Tempel' heel naar Callantsoog en meer naar links zag je dan 'Hoeve Holstein' van Gerrit en Marie Ba ken. Het was één van de grootste boerderijen van Callantsoog, fraai gelegen achter het Lut- ticlcduin aan de Jeweldijk. Nog altijd staat daar de oude hoeve, maar landschappelijk doet het daar ontstane bedrijventerrein met de grote bedrijfshallen veel schade... We gaan de Oosterweg in. De kleine stolp aan de rechterkant dient niet meer tot woning nu er een moderne bungalow voor staat. Vroeger woonde daar Jaap Laan en daarvoor Oosterweg. 'Oosthoeve' G. Baken het gezin van Willem Strooper. Het is bijna niet meer voor te stellen dat in dat Ideine stolpje een groot gezin woonde! Bij de volgende boerderij kun je je ook nu nog zo weer in de jaren 50 wanen. Op de 'Oosthoeve' van Gert Baken lijkt het bijna of de tijd heeft stilgestaan. "Gert van tante Eef," zo sprak men over deze echte Callantsoger veeboer! Deze royale stolp met rieten dak werd rond 1930 herbouwd na een brand. De volgende boerderij 'Zwaardijk' werd reeds uit voerig beschreven in de Cloclc. Door zorgvul dige herbouw is hier het beeld goed bewaard gebleven! Langs de Noordschinkeldijk staan aan de Cal lantsoger kant nog twee stolpen die de jaren goed hebben doorstaan. Vooral de vrij grote stolp van de familie Van Diepen is een echt pronkstuk. Daar wordt het oude erfgoed zorgvuldig bewaard, waarvan ook de fraai ingerichte traditionele zomerstal getuigt. Naar het zuiden toe zien we ver in het land de boer derij van Paarl- berg. Op deze boerderij, her bouwd na een brand in het be gin van de jaren vijftig boerden Cor Paarlberg en Annie Paarlberg- Dekker. Dit is wel de laatst gebouw de stolpboerderij - 12.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2004 | | pagina 14