Zicht op de Abbestederweg. J. Zeeman en T. Bijpost voetbalveld en het VW-bosje liep en die de twee daaraan gelegen boerderijen met het dorp verbond. Eerst de boerderij van C. Ba ken, later G. Beers en dan verderop aan een doodlopend zijpad de 'Grietjes Hoeve'. Beide stolpen met een rood pannendak, herbouwd na brand in de periode 1920-1930, staan er nog. Als we via de Abbestederweg het dorp verla ten is het beeld eveneens heel erg veranderd. Nu vallen vooral op de villa's, een camping en een enorm hotel. Als je vroeger de Abbestederweg inreed was je echt direct al buiten het dorp. Na enkele huizen kreeg je te Keeten. Dan naderde je rechts de boerderij van Jan van der Plas, zichtbaar vele malen verbouwd met gebruik van verschillende dak pannen. Later werd deze boerderij bewoond door J. Noorddam, Quépin en De Boer. Nu de familie Zeeman. Daarna links 'De Blokshoeve', een grote stolp hoeve die begin jaren 30 na een brand werd herbouwd. Een enorm rood pannendak, mooie ruitvensters met luiken. Vroeger woonde daar Jb. Mooij en later jarenlang de familie G. Eriks en nog weer later De Boer. Het is triest om te zien hoe deze prachtige boerderij en het erf eromheen zijn verknoeid en ontluis terd... Abbestederweg. J. van der Plas daar al gauw zicht op de twee dicht bij elkaar gelegen boerderijen van J. Zeeman en T. Bij- post. Daarna een ruim uitzicht naar alle kanten. Rechts het Kooibos en links in de verte Groo- Terug naar de jaren vijftig. Rechts naderen we nu de royale stolpboerderij van Jaap en Dieuw Baken. De boerderij is helaas gesloopt om plaats te maken voor een moderne cam ping! Het zicht op de volgende boerderij wordt beperkt door twee moderne bungalows met bollenschuren. Het is 'De Tempel', vroe- -11. -

De Clock van Callens-Ooghe | 2004 | | pagina 13