IK/ uteMiAirumv: Cjerarddes Wit Haag en regelmatig regionaal in Haarlem. Ook werd materiaal zoals zandzalcjes, ballen, blokjes, touwtjes en grammofoonplaten in bruikleen gegeven. Zo kon ik veel variatie in de lessen brengen met steeds andere muziek erbij. Een pick-up bezat ik al, maar ook een verster ker was nodig. De echtgenoot van een van de dames was bereid om deze in een handig kistje in te bouwen. De stemming tijdens de lessen was altijd heel gezellig, ook al moesten soms de stoelen nog op het toneel gezet worden 0111 genoeg ruim te in de zaal te hebben. Dat beschouwden we dan maar als een 'warming-up'. Vijfjaar lang heb ik aan de drie groepen met veel plezier les gegeven. Ilc raakte in verwach ting en mijn man werd hoofd van de school in Amstelveen. Het afscheid in juni 1959 met een echte uit voering en de uitreiking van herinnerings speldjes zal ik daarom ook nooit vergeten. Evenmin de vele cadeaus en kaarten die ik van de Callantsogers bij de geboorte van onze dochter Erica in oktober 1959 ontving. Op 19 augustus jl stierf Gerard op 74-jarige leeftijd. Net als zovele anderen moest ook hij de strijd staken tegen de verschrikkelijke ziekte. Op verzoek van Gerard overleed in dezelfde week ook zijn trouwe hond. Daar had hij vele malen mee door het dorp gelopen. Maar het beest was net als zijn baas lichamelijk op. Nadat de stichting Callinger Erfgoed in het leven was geroepen en de notaris zich met de verkoop bemoeide, ging de wens van Jaantje in vervulling. Gerard kreeg een woning in de Van Brederodestraat. De stichting vernoemde zijn moeder, het werd: 'Museumboerderij Tante Jaantje'. Gerard was tevreden. Dikwijls liep hij de boerderij in en complimenteerde de vrijwilli gers die aan de restauratie werkten. Vaak zei hij: "Zo had mijn moeder het gewild." Op de dag van de begrafenis is Gerards lichaam voor de laatste keer bij de boerderij geweest. De vlag hing halfstok. Helaas, opnieuw werd een echte Callantsoger het dorp uitgedragen. Moge Gerard rusten in vrede. Zijn dorpsgenoten zullen hem nog vele jaren in dankbaarheid gedenken. Namens velen, Wim Lastdrager Gerard was de zoon van Jaantje de Wit- Vos, die na haar moeder Grietje Vos- Louw het boerderij tje aan het Dorps plein bewoonde. Het was Jaantje, die op haar sterfbed Gerard liet beloven, dat hij de boerderij nooit aan een 'patatboer' zou ver kopen. De boerderij moest blijven. Gerard heeft zijn woord gehouden. Ook toen project ontwikkelaars een grote som geld bo den. Hij beschouw de het als een uit komst toen de Historische Vereniging belang stelling toonde. Met de helft die de project ontwikkelaars boden, waren hij en zijn zuster Greetje tevreden. foto's: Guus Zeeman/Wim Zeeman. -69.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2003 | | pagina 9