t>&cjtrote< zLeilvtuurt Utfoto's Maar het was in die tijd niet mogelijk om zomaar te bevorderen van een kleine school naar hoofd van een school, dus werd hij benoemd als meester van lagere klassen in Koedijk. Pas daarna werd hij Hoofd der School in Heerhugowaard-Noord. In 1947 stak hij met zijn gezin de dijk over naar Donkerbroek in Friesland, waar meester Schut werd benoemd als hoofd van een nieuw te bouwen school in Heerenveen. Dit bouwde hij van de grond af op, het stond bekend als de Schut-School. Ook daar ontplooide hij allerlei activiteiten zoals b.v. een damtoernooi en sportevene menten en ging zijn school met prijzen aan de haal. Callantsoog is hij altijd trouw gebleven. Vele jaren kwam hij in zijn vakanties naar ons dorp, naar zijn zelf getimmerde houten zomerhuisje op 'de Garnekuul', dat ieder jaar weer moest worden afgebroken en in het voorjaar weer opgebouwd met hulp van doch ters en schoonzoons. Zo hield hij altijd contact met de voetbal en was hij bij menige wedstrijd aanwezig, of bij andere hoogtepunten, zoals het Meester Schut Toernooi voor de jeugd. Jan Vos, initiatiefnemer van de reünie: "Toen meester Schut hier was voor het in gebruik nemen van de naar hem genoemde voetbal tribune en hij mij vertelde over een reünie in Heerenveen van oud-leerlingen van vijftien jaar geleden, dacht ik, dat kunnen wij ook, maar dan van vier keer langer." De reünie werd gehouden op 27 april 1991 en werd een groot succes. Zelfs emigrante Trien Vries uit Noord-Californië was overgekomen. Aan het eind van de dag sprak meester Schut op zijn eigen wijze een humoristisch woordje en wees erop dat hij bij de honderdste reünie als as aanwezig zou zijn. Nu, dat is reeds verwezenlijkt, vertelde doch ter Wietsche, want zijn as is samen met dat van zijn vrouw in zijn geliefde Callantsoog uitgestrooid. Als dank voor de medewerking ontvingen wij een exemplaar van het boek. Op de foto hier naast neemt Dick Leguit het in ontvangst. Wilt u deze publicatie graag in uw bezit krij gen, dan kunt u het bestellen door storting van 10,00 plus 2,50 verzendkosten op giro 2769806 t.n.v. NKHV, 't Oude Sluisje 21, 1621 ML Hoorn, onder vermelding van: 'De grote Het boek heet: 'De grote zeilvaart in foto's' en staat vol met prachtige afbeeldingen. Het is grotendeels samengesteld door dhr. Klootwijk van de Stichting Nederlandse Kaap-Hoorn- vaarders. Hij had aan de Historische Vereni ging gevraagd om gegevens van de stranding van de 'Constance'. Op blz. 62 van dit boek is het zgn. volschip te vinden. zeilvaart in foto's' en het wordt u toege stuurd. 27-04-1991. Meester Schut en Trien Vries. Op een mooie zondagmiddag kwamen de heer en mevrouw Klootwijk-Snel in de boerderij van Tante Jaantje. Zij wilden graag een boek overhandigen aan de Historische Vereniging. - 78.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2003 | | pagina 18